Przejdź do treści

Chmura Oracle wdrożona w Orange

Data: 2016-11-03 00:03:00
Chmura Oracle wdrożona w Orange

Do prowadzonego w Grupie Orange uspójnienia procesów finansowych w Chmurze wybrano Oracle ERP Cloud, jako produkt najlepiej odpowiadający potrzebom klienta w tym zakresie – poinformował Oracle Polska

Grupa Orange zdecydowała się na przejście do Chmury Oracle ERP Cloud, co pozwala na konsolidację i unifikację systemów finansowych działających w różnych krajach. Wdrożenie Oracle ERP Cloud umożliwi reorganizację procesów opartych na najlepszych w swojej kategorii standardach, które są wbudowane w rozwiązanie Oracle.

Wdrożenie Oracle ERP Cloud rozpoczęło się w Belgii. Dwa kolejne kraje objęte projektem, to Francja i Polska. Wdrożenie realizowane jest przez zespół Orange przy pomocy partnerów technologicznych. W pierwszej kolejności wdrożeniu podlegają procesy księgi głównej, należności i zobowiązań. Następnie, zakładane jest wdrożenie procesów zakupów i projektów w modelu Chmury Oracle.

- Oracle ERP Cloud  zapewnia Grupie Orange zwiększenie produktywności i szybkości pracy, a także radykalnie redukuje koszty operacyjne – komentuje Piotr Witczyński, dyrektor generalny Oracle Polska. - Już na etapie ewaluacji rozwiązania Oracle okazało się, że nasz model chmury jest bezpieczny, wydajny i zgodny ze standardami, zapewnia elastyczność, wsparcie dla mobilności i mediów społecznościowych - dodaje.

- Już w pierwszym okresie użytkowania Oracle ERP Cloud we Francji osiągnęliśmy ogromny wzrost zadowolenia naszych pracowników obsługujących systemy ERP – mówi Christophe Eouzan, Group Chief Accounting Officer z Orange. - Pracownicy są entuzjastycznie nastawieni do pracy w nowym modelu, mając dostęp do najnowocześniejszych technologii dostępnych dziś na rynku. Warto dodać, że tak nowoczesne rozwiązanie ERP ułatwia nam rekrutację młodych pracowników z grupy „digital natives”, dla których rozwiązania cyfrowe są codziennością. Oracle ERP Cloud okazał się dla naszych potrzeb najlepszy ze wszystkich dostępnych rozwiązań i spodziewamy się po jego instalacji osiągnąć nawet 50% oszczędności w działalności operacyjnej w najbliższych latach- podkreśla.
daje:

- Zdecydowaliśmy się na wdrożenie jednolitego systemu Oracle Cloud w Grupie Orange, ponieważ ta zmiana pozwoli nam na uproszczenie procesów, zwiększenie automatyzacji i wydajności zespołów finansowych oraz obniżenie kosztów utrzymania systemów informatycznych. Nie bez znaczenia jest także aspekt bezpieczeństwa w rozwiązaniu Oracle - mówi Maciej Nowohoński, członek zarządu Orange Polska ds. finansów. 

Źródło: Oracle

Zdjęcie: Photogencia

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Orange, cloud computing, Oracle, wdrożenia, przetwarzanie w chmurze

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie