Przejdź do treści

Forum wyszukaj na forum

 
awatar_uzytkownika_o_nazwie :'wojtek34'
wojtek34 Postów na forum - 15

Rozwój i eksp. sieci budowanych przez Jed. Samorządowe

2009-05-18 09:31:06
Tagi: Brak tagów
A jak jakiś pan burmistrz będzie się chciał (służbowo, na festynie miejskim) napić piwa i przekona do wspólnego picia prezydenta miasta obok i trzech wójtów na trasie to powinni czym prędzej, (za pieniądze unijne najlepiej) wybudować browar.

Proszę państwa - od świadczenia usług telekomunikacyjnych są operatorzy a angażowanie pieniędzy publicznych w tworzenie przedsiębiorstw telekomunikacyjnych jest ingerencją w dobrze rozwijający się rynek. Jest ingerencją - i to jest miękkie stwierdzenie, a teraz podam twarde - jest tworzeniem synekur, bo przecież siostrzeniec pana burmistrza właśnie kończy studia elektroniczne i się na komputerach i sieciach zna a kolega pana prezydenta, Józek chce się sprawdzić w biznesie więc dlaczego mu nie pomóc czyniąc go prezesem spółki miejskiej.

Fajnie - tylko dlaczego ma to iść z moich podatków?

W.
awatar_uzytkownika_o_nazwie :'wandrzej'
wandrzej Postów na forum - 6

Rozwój i eksp. sieci budowanych przez Jed. Samorządowe

2009-05-18 09:31:06
Witam wszystkich,

Po analizie kilku przypadków budowy sieci przez jednostki samorządowe można wysnuć wniosek, że eksploatacja sieci o niewielkim zasięgu i komplikacji infrastruktury nie stanowi specjalnego problemu.

Temat zaczyna być bardziej złożony w przypadku budowy sieci rozleglej (obszar wojewodztwa) i skomplikowanej technologicznie (sieć szkieletowa, sieć agregacyjna, systemy zasilania, kolokacji, monitoringu, zapewnienie ciągłosci usług, reżim utrzymaniowy, wielu klientów, etc.). Aspekty rozwoju i eksploatacji takich sieci są wielowątkowe oraz wymagają znacznego i ciągłego zaangażowania. Wątków do dyskusji w tej sprawie jest co najmniej kilka.

Oto jedne z nich:
1. Jaką jednostkę organizacyjną utworzyć do rozwoju i eksploatacji wojewódzkiej sieci szerokopasmowej: zbudować od podstaw operatora, czy wyłonić w przetargu któregoś z już obecnych na rynku? A może lepiej pozostawić w odpowiedzialności dedykowanych Departamentów istniejących lub powołanych w ramach władz samorządowych?

2. Kiedy taka jednostka powinna zostać powołana do funkcjonowania? Czy w trakcie opracowywania strategii, podczas zatwierdzania projektu, czy może po jego realizacji?

3. Jeżeli jednostka miałaby być zewnętrznym podmiotem z własną osobowością prawną to kto i na jakich zasadach powinien ją powoływać oraz być jej zwierzchnikiem?

Tak jak i w innych, tak i w tym wątku pytań i wątpliwości jest zapewne więcej. Zapraszam więc wszystkich chętnych do dyskusji i podzielenia się doświadczeniami. Szczególnie te osoby, które są zaangażowane w projekty w zaawansowanej fazie rozwoju.

________________

pozdrawiam,
Andrzej Więcko
awatar_uzytkownika_o_nazwie :'michał'
michał Postów na forum - 2

Rozwój i eksp. sieci budowanych przez Jed. Samorządowe

2009-06-05 14:41:11
Pytania słuszne.
Zastanawiam się jak to rozwiązano w Małopolsce i Kujawsko-Pomorskim?

Ad.2. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale na stronie MSS jest zapisane że wyłoniony będzie "operator" do zarządzanie siecią.
awatar_uzytkownika_o_nazwie :'marekm'
marekm Postów na forum - 19

Rozwój i eksp. sieci budowanych przez Jed. Samorządowe

2009-06-05 15:37:00
Witam na naszym Forum, Panie Michale! Proszę tylko uzupełnić kontakt do Pana o formę http.www itp. Jest to niestety błąd ustawienia stron, z którym walczymy, na razie bez skutku (info w formularzu :razem z htpp jest nie do końca czytelne.
Zachęcam do dyskusji - Marek Młynarski, opiekun tej strony. :D
awatar_uzytkownika_o_nazwie :'jacekm'
jacekm Postów na forum - 102

Rozwój i eksp. sieci budowanych przez Jed. Samorządowe

2009-11-09 10:58:41
Z tego co wyzej czytam widzę że na barki gminy ktoś chce połozyć koszty związane ze świadczeniem usług telekomunikacyjnych. Pytanie jest po co? zeby zarznać konkurencję która działa w branży i starcić podatników?
Czy gmina nie może być tylko właścicielem infrastruktury, którą będzie udostepniać wszystkim operatorom duzym i małym na równych warunkach. Po co sobie komplikować zycie. Gmina może zarabiać tylko na tym. O klientów niech walczą operatorzy. Na bazie jednej infrastruktury może być stworzonych wiele sieci więc to są potencjalni klienci dla gmin nie odbiorcy końcowi.
awatar_uzytkownika_o_nazwie :'internetowy'
internetowy Postów na forum - 8

Rozwój i eksp. sieci budowanych przez Jed. Samorządowe

2009-12-30 12:53:52
Czytam Państwa posty z wielkim interesowaniem. W ostatnim czasie zainteresowałem się
sieciami szerokopasmowymi budowanymi przez samorządy wojewódzkie i z wielkim zdziwieniem stwierdziłem że takie sieci budowane są we wszystkich województwach tylko nie w województwie opolskim. Czy może ktoś z czytelników wie dlaczego? Może w tym województwie nie ma białych/szarych plam i wszyscy mają dostęp do Internetu i nikomu wykluczenie cyfrowe nie grozi?

Co z przedsiębiorcami którzy chcieliby skorzystać z programu POIG 8.4, do jakich sieć mają się podłączyć?
Internet jest Wielki

przeczytaj_tresc_ponownie