Przejdź do treści

Wizja nowego prezesa Netii

Data: 2014-05-26 08:42:00
Wizja nowego prezesa Netii

Uproszczona (organizacyjnie i ofertowo), innowacyjna, dostarczająca klientom (indywidualnym i biznesowym) zintegrowane rozwiązania komunikacyjne – taka jest Netia w planach Adama Sawickiego, który od 2 czerwca 2014 roku obejmie stanowisko Prezesa Zarządu Netii.

Na nieco ponad tydzień przed formalną zmianą na stanowisku prezesa zarządu Netii, w obecności dziennikarzy nastąpiło symboliczne przekazanie sterów w spółce. Mirosław Godlewski podsumował swoją ponad 7-letnią pracę, zaś Adam Sawicki zarysował kierunek, który zamierza nadać spółce.

- Mój poprzednik, wraz z zespołem, bardzo skutecznie zbudował skalę działania Netii, która pozwala na stabilne funkcjonowanie i konkurowanie ze wszystkimi graczami na tym trudnym rynku. Ja stawiam sobie za cel realizację wizji Netii jako dostawcy zintegrowanych rozwiązań komunikacyjnych, a nie pojedynczych usług czy złożonych pakietów, dla wszystkich użytkowników - powiedział Adam Sawicki, nowy Prezes Zarząd Netii. - Droga do realizacji tego celu wiedzie przez uproszczenie funkcjonowania organizacji i świadczonych przez nią usług oraz innowacyjność. Naturalnym kierunkiem rozwoju oferty w obu segmentach, czyli B2B i B2C, są rozwiązania wykorzystujące Cloud, czyli chmurę obliczeniową  – dodał Sawicki.

Nowy prezes zapowiedział przedstawienie nowej strategii Netii jesienią tego roku.

W trakcie spotkania z dziennikarzami Mirosław Godlewski, który z końcem maja br. odejdzie ze stanowiska prezesa zarządu Netii, przypomniał drogę, jaką w ostatnich ponad siedmiu latach jego rządów przeszła spółka. Na początku 2007 roku Netię, jeden z licznych średniej wielkości telekomów, rynkowi eksperci i analitycy giełdowi skazywali na porażkę w walce na ogólnokrajowym rynku szerokopasmowego dostępu do internetu na rynku regulowanym. Tymczasem, dzięki konsekwentnej realizacji obranej w kwietniu 2007 roku strategii, poprzez wzrost organiczny i liczne akwizycje, Netia stała się niekwestionowanym numerem 1 wśród operatorów alternatywnych w Polsce.

W stosunku do 2006 roku spółka 2,5-krotnie zwiększyła przychody, podwoiła osiągany skorygowany zysk EBITDA i aż pięciokrotnie zwiększyła liczbę świadczonych usług (RGU), wchodząc w wiele nowych obszarów z innowacyjnymi produktami np. Telewizją Osobistą.

W ciągu ostatnich lat znacząco zwiększyła się również np. posiadana przez Netię infrastruktura. Sieć szkieletowa i sieci metropolitalne operatora liczą obecnie około 27 tys. km, podczas gdy w 2006 roku było to około 10 tys. km. Również zasięg sieci dostępowych powiększył się z około 800 tys. lokali w 2006 roku do blisko 3 mln obecnie.

- Jestem dumny z tego, co udało się nam zrobić w ciągu ponad 7 lat. Bardzo dziękuję swoim współpracownikom za ten czas i cieszę się, że mogę przekazać firmę w ręce Adama Sawickiego, którego bardzo cenię. Ciszę się też z powołania w skład Rady Nadzorczej, bo dzięki temu nie stracę kontaktu z firmą, z którą jestem bardzo związany  – powiedział Mirosław Godlewski, ustępujący Prezes Zarządu Netii.

Źródło: Netia

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Netia, operatorzy, Adam Sawicki

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie