Przejdź do treści

Wasko zyskuje na giełdzie po pozyskaniu kontraktów na świętokrzyską sieć

Data: 2012-12-05 09:12:00
Wasko zyskuje na giełdzie po pozyskaniu kontraktów na świętokrzyską sieć

Nawet o niemal 13 proc., do 2,45 zł, drożały wczoraj papiery Wasko w reakcji na informację o pozyskaniu dwóch dużych kontraktów (nie zostały jeszcze parafowane). Wzrostom, które wywindowały kurs do najwyższego poziomu od połowy maja, towarzyszyły wyraźnie większe niż we wcześniejszych dniach obroty. Wyniosły prawie 1,5 mln zł. Wolumen obrotów był najwyższy od lutego - donosi Rzeczpospolita.

Potencjalne umowy, które przyczyniły się do skokowego wzrostu zainteresowania papierami Wasko, dotyczą budowy sieci szerokopasmowego dostępu do Internetu w województwie świętokrzyskim. Zamawiający (Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego) podzielił inwestycję na cztery części. Wasko i współpracujące z nim firmy D2S i Fonbud złożyły najlepsze oferty w dwóch z czterech postępowań. Ich łączna wartość to 91 mln zł. Realizacja inwestycji powinna zakończyć się do końca lipca 2015 r. Kontrakty, mimo że rozłożone w czasie, będą miały istotny wpływ na wyniki gliwickiej spółki, która w 2011 r. miała 272 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Pozostałe dwie części przetargu (konsorcjum z udziałem Wasko również składało w nich oferty) wygrały: Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych (wartość oferty to 34,6 mln zł) oraz OPTRONIK Przedsiębiorstwo Innowacji Technicznych (24,2 mln zł).

Źródło: Rzeczpospolita

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

SSPW, świętokrzyskie, przetarg, rynek, Wasko

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie