Przejdź do treści

W Poznaniu powstaje duże centrum danych

Data: 2014-12-23 09:10:00
W Poznaniu powstaje duże centrum danych

Beyond.pl, firma świadcząca usługi data center i cloud computing, podpisała z  Budimeksem umowę na realizację nowego centrum danych. Wartość prac pierwszego etapu inwestycji wynosi ponad 100 mln zł.

W ramach umowy współpracy pomiędzy Beyond.pl i Budimex powstanie kompleks technologiczny obejmujący m.in. centrum danych o powierzchni ponad 6 tys. m kw. Firma przekonuje, że będzie to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce, charakteryzujący się jednocześnie wysoką efektywnością energetyczną. Współczynnik PUE 1,1 zapewnia nowej inwestycji miano green data center, a jej klientom optymalizację kosztów na niespotykaną dotąd skalę - podkręsla Beyond.pl.

– Polski rynek data center rozwija się w tempie wzrostu ponad 20 proc. rocznie, popyt wciąż przerasta podaż, dlatego uruchamiamy następną lokalizację. Nasze ambicje nie zatrzymują się jednak tylko na stworzeniu kolejnej serwerowni. Beyond Data Center 2 to owoc ponad dwóch lat prac projektowych i badawczych, w efekcie których powstanie centrum danych porównywalne z najlepszymi obiektami na świecie, takimi jak SwitchNap w Nevadzie czy główne centrum danych Facebook w Oregonie – mówi Michał Grzybkowski, współzałożyciel i prezes Beyond.pl.

Wielka serwerownia powstanie w Poznaniu w połowie drogi między Warszawą, a Berlinem. Zakończenie budowy przewidziano na grudzień 2015 roku.

Firma zauważa, że po zrealizowaniu budowy nowe centrum danych będzie pod względem powierzchni stanowiło ok. 10 proc. całej polskiej oferty rynkowej, co czyni Beyond.pl, drugim co do wielkości zasobów dostawcą tego typu usług w Polsce.

Beyond.pl jest m.in. inicjatorem i założycielem działającego od 2004 roku Poznańskiego Punktu Wymiany Ruchu Internetowego (ang. Poznan Internet eXchange, w skrócie PIX).

Zródlo: Beyond.pl

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

centrum danych, inwestycje, Poznań, data center

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie