Przejdź do treści

Tomasz Szopa wybrany na prezesa Netii

Data: 2015-12-04 11:15:00
Tomasz Szopa wybrany  na prezesa Netii

Rada Nadzorcza Netii powołała Pawła Szopę na stanowisko prezesa spółki. Nominacja nie jest zaskoczeniem, ponieważ  w ostatnim czasie kierując działem B2C, wykonywał zadania prezesa zarządu.

Tomasz Szopa ma 46 i dołączył do  Netii w lutym 2014 r., od dnia 1 kwietnia 2015 r. pełnił funkcję członka zarządu spółki ds. obszaru B2C.
 
Tomasz Szopa jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie finansów dla kadry zarządzającej na Uniwersytecie Śląskim.  W latach 2010-2012 pełnił funkcję dyrektora rynku B2C i SOHO i klientów Indywidualnych w Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel dla całej Grupy Telekomunikacji Polskiej. Wcześniej, w latach 2001-2005 pracował w Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel  jakodyrektor Biura ds. Salonów Własnych i Franczyzowanych i Biura Rozwoju Strategii Sprzedaży.

W latach 2005-2006 był dyrektorem ds. Zarządzania Kanałami B2B-SOHO i Rynku Klientów Indywidualnych w Telekomunikacji Polskiej. W latach 2007-2010 prowadził własną działalność gospodarczą w spółkach Ogólnopolskie Centrum Finansowo Ubezpieczeniowe S.K.A., GRP Recar Sp. z o.o. oraz Get Sp. z o.o.
W latach 1995-2001 był zatrudniony w spółce Frito-Lay Poland jako kierownik dywizji południowej, krajowy kierownik sprzedaży ds. dużych klientów oraz krajowy kierownik ds. sieci lokalnych.

W latach 1994-1995 pracował jako regionalny przedstawiciel sprzedaży w spółce Żywiec SA. Bezpośrednio przed rozpoczęciem współpracy z Netią pełnił funkcję członka zarządu w spółce Hoven, dostawcy kompleksowych rozwiązań z zakresu techniki solarnej i odnawialnych źródeł energii.
 
Wybór Tomasza Szopy kończy kilkumiesięczny okres poszukiwania następcy Adama Sawickiego, który przesedl do T-Mobile. Jego następca  Paweł Szymański, wcześniej wiceprezes, piastował to stanowisko niecałe trzy miesiące. Na początku lipca, funkcję p.o. prezesa objęła Bogusława Matuszewska oddelegowana do zarządu z rady nadzorczej.

Źródło: Netia

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

kadry, operaotrzy, zmiany kadrowe, Netia, Tomasz Szopa

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie