Przejdź do treści

Terytorialna ekspansja UPC Polska

Data: 2015-09-11 01:45:00
Terytorialna ekspansja UPC Polska

UPC Polska rozpocznie oferowanie usług w nowych miejscowościach, których mieszkańcy poznają m.in. możliwości innowacyjnej platformy Horizon, która łączy ze sobą trzy usługi (telewizję, internet i telefon) w jednym urządzeniu, oraz zalety telewizji mobilnej i superszybkiego internetu z prędkością aż do 250 Mb/s.

Dzięki stałym inwestycjom w rozwój infrastruktury cyfrowej, z zasięgu szerokopasmowych sieci UPC cieszyć może się obecnie ponad 2,8 mln gospodarstw domowych, w ponad 140 miastach. Obecnie operator zwiększa zasięg w Małopolsce, gdzie z usługami UPC zapoznać będą się mogli jeszcze w tym roku mieszkańcy Tarnowa. UPC rozszerza też zasięg o nowy region – Podkarpacie, gdzie już jesienią 2015 r. z usług UPC korzystać będą mogli mieszkańcy Rzeszowa.

UPC rozwija jednocześnie działalność na Dolnym Śląsku, gdzie zaoferuje usługi także w Głogowie. Do grona miejscowości z zasięgiem UPC w maju dołączył Płock. Dzięki inwestycji UPC w rozwój sieci, w którą zaangażowane były też lokalne podmioty, mieszkańcy Płocka mogą od maja korzystać z innowacyjnych usług UPC.

Jednocześnie UPC poszukuje możliwości konsolidacji rozdrobnionego rynku kablowego w Polsce i oprócz programu budowy nowych sieci kontynuuje ekspansję poprzez przejmowanie innych spółek – dzięki temu usługi UPC dotrą też do mieszkańców Bolesławca i Kowar w woj. dolnośląskim oraz Zdzieszowic w woj. opolskim.  

– Chcemy szybciej, niż dotychczas, rozwijać naszą sieć i docierać do nowych miejscowości. W ostatnich latach poszerzaliśmy zasięg średnio o ponad 30 tys. gospodarstw domowych rocznie. W 2015 roku – tylko dzięki nowym inwestycjom – przyrost ten będzie sześciokrotnie większy. Naszym celem jest zaistnienie z innowacyjnymi usługami UPC najszerzej, jak to tylko możliwe – podkreśla Ramiro Lafarga, prezes zarządu UPC Polska.

Klienci indywidualni znajdujący się w zasięgu sieci UPC Polska mogą korzystać z internetu o prędkości do 250 Mb/s, a klienci biznesowi z internetu o szybkości pobierania danych do 300 Mb/s i wysyłania do 30 Mb/s. Klientom biznesowych oferujemy również szereg usług dodatkowych dedykowanych dla biznesu, jak np. stały adres IP, gwarancja SLA, Microsoft Office 365.

Źródlo: UPC

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

UPC, sieci kablowe

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie