Przejdź do treści

T-Mobile ma nową piecioletnią strategię

Data: 2016-03-11 07:25:00
T-Mobile ma nową piecioletnią strategię

T-Mobile Polska który w ostatnim okresie traci klientów, przygotował strategię, jak ich odzyskać. Stawia na prostotę oferty. Problemem jest, że wartość tradycyjnego rynku telekomunikacyjnego spada i będzie spadać - według T-Mobile Polska tylko wartość segmentu usług mobilnych skurczy się do 2020 r. o 1 mld zł, do 19,7 mld zł.

W firmie kończą się też rozmowy poprzedzające ogłoszenie warunków Programu Dobrowolnych Odejść, w efekcie którego zatrudnienie w telekomie ma się zmniejszyć o 500 etatów i spaść poniżej 4 tys. osób.

Adam Sawicki, prezes T-Mobile przedstawił  pięcioletnia strategia telekomu. Wbrew przewidywaniom części ekspertów, T-Mobile nie chce stawiać na łączenie usług mobilnych i stacjonarnych (czyli tzw. konwergencję), czyli konkurować z Orange Polska. T-Mobile walczyć chce przede wszystkim usługą mobilnego dostępu do Internetu, ale nie wyklucza także mocniejszego uwzględnienia w niej usług telewizyjnych. To wszystko wydarzyć ma się w tym roku i pomóc operatorowi powstrzymać odejścia klientów. W 2017 r. firma chce zacząć rosnąć pod względem liczby abonentów, w 2018 roku - pozyskiwać najwięcej klientów.

T-Mobile zapowiada też radykalne uproszczenie oferty i procedur, chce m.in. doprowadzićdo tego, by umowa podpisywana z klientem była przejrzysta, a jej najważniejsze parametry i zobowiązania mieściły się na jednej kartce. Takie „miękkie” metody według prezesa pozwolą odzyskać rynek.

Plan jest tak, by w 2020 r. pod względem przychodów  T- Mobile był b liderem na rynku mobilnych klientów abonamentowych i małych firm, w rynku pre-paid liczy na około 25-procentowy udział. Chce też podwoić skalę działania w rynku ICT, czyli działalności, która rozwija po przejęciu GTS.

Źródło: Rpkom.pl, Puls Biznesu

Źródło: Photogenica

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

T-Mobile, strategia, sieci komórkowe

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie