Przejdź do treści

Światłowodowa ekspansja Inei

Data: 2015-06-09 08:20:00
wu kailiang / Photogenica

Wielkopolska Inea kończy oplatać światłowodami Wielkopolskę i myśli o ekspansji poza granice województwa - informuje Puls Biznesu.

Inea jest operatorem lokalnym, ale tak intensywnie buduje sieć, że zaczyna być zauważalna w skali kraju. Podłączyła już 70 tys. gospodarstw domowych siecią FTTH (światłowód dociera w niej do domu) i ma na niej aktywnych ponad 26 tys. abonentów.

Do końca roku jednych i drugich ma być dwa razy więcej. W zasięgu sieci Inei jest 400 tys. gospodarstw domowych, to tylko dwa razy mniej niż zasięg sieci Netii o porównywalnych parametrach.

Inea inwestuje w światłowody też poprzez Wielkopolską Sieć Szerokopasmową (WSS) budowaną z pomocą funduszy unijnych, której jest współwłaścicielem.

— Tak się rozpędziliśmy, że zaczynamy budować światłowody w tej części naszej sieci, która jest mniej zaawansowana technologicznie. Chcemy teraz rosnąć poza Wielkopolską. Najpierw przyjrzymy się okolicznym terenom, potem będziemy myśleć o dalszej ekspansji — mówi gazecie Janusz Kosiński. Inea rozmawia na temat przejęć, ale zamiast kupować operatorów z przestarzałą infrastrukturą, woli budować sieci światłowodowe.

Źródło: Puls Bizensu

Zdjecie: Photogenica

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

światłowody, wielkopolskie, Wielkopolska, sieci kablowe, inea

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie