Przejdź do treści

Sieć Netii w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście w stolicy

Data: 2013-01-28 08:58:00
Sieć Netii w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście w stolicy

Netia wygrała przetarg na dostarczanie kompleksowych rozwiązań telekomunikacyjnych dla Urzędu Dzielnicy Śródmieście w Warszawie. W ramach projektu firma będzie zapewniać m.in. telefonię IP, dostęp do internetu i usługę Netia Content Delivery Network (CDN), umożliwiającą transmisję na żywo w internecie obrad Rady Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

Urząd Dzielnicy Śródmieście, w ramach przetargu publicznego, zdecydował się na kompleksowe usługi Netii m.in. rozwiązanie streamingu umożliwiające wysokiej jakości transmisję na żywo z obrad Rady Dzielnicy – od rejestracji obrazu, do jego prezentacji na stronie internetowej Urzędu – oparte na bazie innowacyjnej platformy Content Delivery Network (CDN).

Sygnał z kamer, poprzez łącza Netii, jest dostarczany do platformy CDN odpowiadającej za dystrybucję treści. Na stronie Urzędu osadzony jest multiplayer, który umożliwia przełączanie się użytkownika pomiędzy widokami z 4 poszczególnych kamer, zainstalowanych na stałe w sali obrad (kamery są aktywne tylko i wyłącznie podczas trwania obrad).

Usługa streamingu, oparta na platformie Netia CDN, jest częścią złożonego rozwiązania telekomunikacyjnego, które Netia zaoferowała w ramach przetargu publicznego ogłoszonego przez Urząd Dzielnicy Śródmieście.  Rozwiązanie zintegrowało komunikację wewnętrzną i wymianę danych pomiędzy Urzędem a jego pięcioma jednostkami podległymi.

Netia uruchomiła też telefonię IP, na którą przeniesione zostały wszystkie numery telefoniczne Urzędu i jego jednostek. Rozmowy telefoniczne pomiędzy wszystkimi placówkami Urzędu odbywają się teraz bezpłatnie. Urząd Dzielnicy Śródmieście nie musi również ponosić opłat za połączenia z numerami Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Zarządzanie telefonią we wszystkich lokalizacjach, dostępem do internetu i wymianą danych odbywa się centralnie, co umożliwia znaczne obniżenie kosztów obsługi telefonicznej i informatycznej oraz przekłada się na jej zwiększoną wydajność i elastyczność. Dodatkowym atutem jest fakt, że wszystkie usługi opłacane są na podstawie jednej faktury od jednego dostawcy.

Źróło: Netia

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

jst, Netia, Telefonia IP, sieci

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie