Przejdź do treści

Nowy prezes Huawei Polska

Data: 2016-05-31 02:30:00
Nowy prezes Huawei Polska

Huawei poinformował, że 1 czerwca 2016 r. Junfeng Li zastąpi Owena Ou na stanowisku prezesa polskiego oddziału firmy. Owen Ou będzie pełnił funkcję prezesa działu konsumenckiego w Huawei Rosja.

Junfeng Li dołączył do Huawei w 2001 roku jako inżynier w centrum badań i rozwoju. Początkowo zajmował się badaniami w obszarze sieci mobilnej w Centrum Obsługi i Utrzymania, a rok później rozpoczął pracę nad rozwojem urządzeń dla sieci bezprzewodowych i oprogramowania dla stacjonarnych sieci szerokopasmowych.

W 2005 roku wyjechał do Afryki, gdzie zdobył bogate doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowym oraz szeroką wiedzę o rynku ICT. W latach 2007-2013 podlegały mu oddziały Huawei w Kenii, Zambii, na Madagaskarze i Mauritusie. Niedługo potem objął stanowisko wiceprezesa Huawei na region Afryki Południowo-Wschodniej, gdzie był odpowiedzialny za rozwój kanału sprzedaży na rynku telekomunikacyjnym.

W 2013 roku rozpoczął pracę w Polsce, gdzie jako wiceprezes przejął kierownictwo nad grupą biznesową Carrier w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii. Rok później awansował na stanowisko prezesa tego oddziału.

Nowy prezes Huawei Polska będzie odpowiedzialny za zarządzanie wszystkimi trzema grupami biznesowymi firmy – Carrier, Enterprise i Consumer. Li planuje skupić się na kontynuowaniu ścisłej współpracy z operatorami telekomunikacyjnymi. W segmencie Enterprise będzie w dalszym ciągu poszerzał współpracę z partnerami kanałowymi, w takich sektorach jak: edukacja, finanse, telekomunikacja, energetyka oraz sektor publiczny. Nowa strategia prezesa przewiduje dalszy wzrost udziałów marki na rynku smartfonów. Zakłada także pozycjonowanie urządzeń Huawei w segmencie premium oraz wzmacnianie świadomości marki wśród konsumentów.

W ubiegłym roku przychody firmy w Polsce wzrosły o 48 proc. w porównaniu do roku 2014. Tak dobry wynik udało się uzyskać dzięki realizacji wielu kluczowych projektów, które miały znaczący wpływ zarówno na rozwój sektora ICT, jak i działania zmierzające do budowy społeczeństwa informacyjnego.

W segmencie Carrier firma zrealizowała wiele projektów we współpracy z lokalnymi operatorami, w tym wdrożenie wspólnej sieci 3G i 4G dla Orange i T-Mobile oraz ogólnopolskiej sieci radiowej dla P4. Razem z Polkomtelem firma dostarczyła obejmującą cały kraj technologię sieci transmisyjnej dla wsparcia usług LTE.

 W sektorze Enterprise firma przeprowadziła znaczące wdrożenia dla sektora edukacji, w tym dostarczyła klastry obliczeniowe o bardzo wysokiej mocy dla Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego oraz Interdyscyplinarnego Centrum Modelownia Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Dzięki tym urządzeniom uczelnie zyskały optymalne środowisko komputerowe wysokiej klasy, umożliwiające prowadzenie zaawansowanych badań naukowych m.in. w branży chemicznej oraz w dziedzinie meteorologii, lotnictwa, nawigacji satelitarnej czy alternatywnych źródeł energii. W ciągu ostatnich lat firma zrealizowała również wiele projektów w sektorze publicznym dla takich instytucji jak ZUS, Ministerstwo Finansów, Kujawsko-Pomorska Sieć Informacyjna, czy też dla kilku miast: Radomia, Częstochowy czy Warszawy. Huawei udało się także wzmocnić swoją pozycję w sektorze finansowym, energetycznym i telekomunikacyjnym.

Na rynku konsumenckim Huawei został niedawno uznany za kluczowego producenta smartfonów w Polsce, dzięki uzyskaniu 19,8 proc. udziału w rynku z końcem I kwartału 2016 r. Huawei zaliczył 18-krotny wzrost w niecałe 3 lata. Znacząco zmieniło się także postrzeganie marki Huawei przez polskich konsumentów – od chińskich produktów niskiej jakości do urządzeń oferujących zaawnsowane technologie. Udało się to osiągnąć dzięki zwiększeniu wydatków na marketing i pozycjonowaniu urządzeń firmy w segmencie premium. Obecnie co 5 polski konsument wybiera smartfon Huawei. 

Źródło: Huawei 

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Junfeng Li, strategia, zmiany kadrowe, Huawei

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie