Przejdź do treści

Netia rozbudowuje Data Center

Data: 2015-12-09 04:44:00
Netia rozbudowuje Data Center

Netia rozwija usługi Data Center oraz Cloud na własnych zasobach. W październiku 2015 r. dla klientów biznesowych została uruchomiona platforma usługowa Netia Compute, czyli oferta w formule IaaS (infrastruktura jako usługa), a w pierwszym półroczu 2016 r. zakończy się inwestycja w rozbudowę własnego Data Center.

Już w tej chwili Netia udostępnia środowisko w chmurze, którym można zarządzać za pośrednictwem sieci internet, ale również sieci VPN. Usługi chmurowe w połączeniu z siecią światłowodową Netii stają się kompletnym rozwiązaniem, dzięki któremu systemy IT i aplikacje klienta mogą działać w sposób nieprzerwany i kompleksowy, bez odczuwalnej zmiany jakości pracy.

- Wprowadzenie do oferty usługi Netia Compute oraz inwestycja w Data Center jest dla Netii bardzo istotnym krokiem w obszarze usług ICT. Elastyczne podejście do klienta pozwala nam dostarczać nie tylko standardowe produkty, ale również zaproponować naszym klientom rozwiązania kompleksowe i dostosowane do ich potrzeb – powiedział Cezary Chałupa, członek zarządu Netii – Unit B2B.

Usługa zlokalizowana jest na terenie Polski, a największy w Polsce zasięg sieci światłowodowej Netii gwarantuje szybki dostęp do aplikacji.

- Usługa Netia Compute to dopiero początek na przyjętej mapie rozwoju usług chmurowych w Netii. Stanowi doskonałą bazę do zaoferowania rozwiązań hybrydowych, umożliwiających stopniowe przenoszenie zasobów firmy do chmury – powiedział Paweł Pytlakowski, dyrektor projektu Cloud w Netii.

Sposób wykorzystania usługi zależy od potrzeb klienta. Netia Compute umożliwia klientowi wykorzystanie infrastruktury jako m.in. platformy produkcyjnej, środowiska dla aplikacji biznesowych, środowiska back-office, utrzymania aplikacji wspierających pracę biurową, czy platformy testowej i deweloperskiej. Wszystko dostępne od ręki, bez konieczności czekania na rozwiązanie sprzętowe.

Dzięki usłudze Netia Compute klient płaci realnie za coś, czego używa – pojemność, pamięć, a nie za fizyczny sprzęt, który nie jest wykorzystywany w 100 proc. i wymaga zapewnienia odpowiedniego środowiska.

Źródło: Netia

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

strategie, operatorzy, chmura, przetwarzanie w chmurze, Netia, data center

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie