Przejdź do treści

Netia próbuje stabilizować wyniki

Data: 2016-08-08 00:10:00
Netia próbuje stabilizować wyniki

Klienci Netii na koniec czerwca korzystali z 2,2 mln usług. Najwięcej nadal jest użytkowników telefonów stacjonarnych bo 1,2 mln, 0,7 mln korzysta ze stacjonarnego Internetu, a 0,2 mln z usług telewizji kablowej.

Łączna liczba usług (RGU) oferowanych przez grupę klientom wyniosła na koniec czerwca niecałe 2,19 mln (o 3 proc. mniej rok do roku i o 1 proc. mniej kwartał do kwartału), obniżając się w porównaniu z końcem marca o 30 tys.

Liczba usług we własnej sieci wzrosła w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego wrosła o 31,4 tys. (3 proc.) do 1,23 mln, natomiast w odniesieniu do poprzedniego kwartału nieznacznie spadła o 5,1 tys.. Tym samym usługi we własnej sieci odpowiadają, podobnie jak w marcu, za 56 proc. wszystkich.

Po II kw. Grupa Netii świadczyła 100 tys. usług mobilnych, 172 tys. usług płatnej telewizji (w obu przypadkach notuje wzrosty), 728 tys. dostępu szerokopasmowego (po spadku o 13,9 tys. od marca; 423,6 tys. we własnej sieci) oraz 1,189 mln usług głosowych (spadek o 28,5 tys. kwartał do kwartału).

Nie spada przy tym przychód na jednego klienta. Średni miesięczny rachunek, jaki płacą użytkownicy usług Netii, czyli tzw. ARPU, spadł w drugim kwartale o zaledwie złotówkę w porównaniu do poprzedniego roku, do 56 zł.

Najwięcej przychodów dają użytkownicy stacjonarnego internetu - 57 zł miesięcznie, choć o 2 zł mniej niż rok temu. Najbardziej bo o 6 zł spadły w ciągu roku przychody na klienta telefonów komórkowych, zarówno z usług głosowych (do 22 zł miesięcznie), jak i internetowych (do 21 zł miesięcznie).

Przychody Netii w ciągu pierwszego półrocza 2016 r. wyniosły 777 368 tys. zł.  i zwiększyły się o 1 proc.  w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Przychody za II kwartał 2016 roku sięgnęły 386 874 tys. zł,  co oznacza zwiększenie o prawie 2 proc. w porównaniu z tym samym kwartałem zeszłego roku.

Podczas  konferencji prezentującej wyniki Tomasz Szopa, prezes Netii potwierdził, że operator jest otwarty na rozmowy z innymi operatorami w sprawie ewentualnej współpracy przy rozbudowie sieci światłowodowej.

Żródło: Netia, Rzecpzoposlita, money.pl

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

operatorzy, wyniki, Netia

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie