Przejdź do treści

Ericsson zamknie swe zakłady w Szwecji?

Data: 2016-09-23 10:19:00
Pavel Ignatov / Photogenica

Po 140 latach telekomunikacyjny koncern Ericsson zmierza zamknąć wszystkie swoje zakłady w Szwecji. Sytuacja finansowa Ericssona jest tak zła, że firma postanowiła wynieść się ze Szwecji. 

Zlikwidowane zostaną zakłady w dwóch miastach: Boras i Kumla - informuje dziennik "Svenska Dagbladet", na który powołuje się Rzeczpospolita.

Prace ma stracić ponad 3 tys. osób. Ericsson rozpoczynał działalność robiąc wyposażenie i urządzenia dla telegrafów i telefonów. Teraz skupia się na budowie sieci teleinformatycznych. Na całym świecie koncern ma 120 ts. pracowników. W Szwecji zatrudnia 17 tys. osób. Przedstawiciele związków zawodowych twierdzą, że decyzja o zamknięciu ostatnich szwedzkich zakładów nie została jeszcze podjęta i "nie padło jeszcze ostatnie słowo".

Koncern z nadzieją wyczekuje przejścia koncernów telekomunikacyjnych z LTE na 5G. To jednak nie nastąpi przed 2020 rokiem, dopiero w tedy może liczyć na więcej zamówień i większe przychody. Na dodatek musi się przygotować na ostrą walkę o kontrakty z konkurencją - w tym z chińskim gigantem Huawei.

Źródło: Rzeczpospolita

Zdjęcie: Photogenica

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

kłopoty, Szwecja, Ericsson

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie