Przejdź do treści

Artykuły

Netia chce być bardziej lokalna

Netia chce być bardziej lokalna

Ponad dwa miesiące temu zarząd Netii obwieścił, że przeznaczy około 417 mln zł na modernizację sieci. W końcu ubiegłego tygodnia poinformował, że drugą nogą, na której będzie opierał swą strategię jest stanie się bardziej lokalnym operatorem. Towarzyszyć będzie temu cyfrowa transformacja firmy, czyli budowanie tzw. digital Netia.  

czytaj: Netia chce być bardziej lokalna

Orange zadowolony z wyników sprzedaży FTTH

Orange zadowolony z wyników sprzedaży FTTH

Orange Polska pozytywnie ocenia wyniki sprzedaży łączy FTTH/B, które są efektem rozpoczętych w ubiegłym roku inwestycji. W I kwartale roku operator pozyskał 10 tys. klientów netto takich usług z czego 6,6 tys., to nowi abonenci, a pozostali migrowali z  ADSL. 45 proc. tych klientów wybiera oferty 300-600 Mb/s. Zarząd spółki liczy, że w kolejnych kwartałach ta sprzedaż jeszcze przyspieszy.

czytaj: Orange zadowolony z wyników sprzedaży FTTH

Anatolii Babii / Photogenica

Operatorzy zarabiają coraz więcej na mobilnym internecie

Rynek internetu mobilnego w Polsce w Polsce dynamicznie rośnie i ma dobre perspektywy przed sobą. Do tej pory wzrosty te nie rekompensowały operatorom spadków z innych usług, ale to ma się szansę zmienić – uważają rynkowi analitycy.  

czytaj: Operatorzy zarabiają coraz więcej na mobilnym internecie

Jak efektywnie zagospodarować pasmo 800 MHz?

Jak efektywnie zagospodarować pasmo 800 MHz?

Na nieefektywnym podziale pasma 800 MHz LTE stracą klienci i rynek - przekonuje firma kosnulitngowa EY. Problem w tym, że interesy operatorów w tej kwestii bardzo się różnią. 

czytaj: Jak efektywnie zagospodarować pasmo 800 MHz?

fbmadeira / Photogenica

Usługi data center w Polsce ciągle na fali

Rynek centrów danych w Polsce rośnie w tempie dwucyfrowym i stale przybywa przestrzeni w komercyjnych obiektach. Napędzają go takie czynniki jak: rosnący popyt i podaż, spadek cen usług infrastrukturalnych, wzrost wykorzystania Internetu czy coraz większe zapotrzebowania na rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo ICT.

czytaj: Usługi data center w Polsce ciągle na fali

Michael Brown / Photogenica

Jakość usług w sieciach mobilnych zbadana przez UKE

Urząd Komunikacji Elektronicznej przedstawił raport z badania jakości usług oferowanych w sieciach mobilnych.  Różnice między operatorom występują głównie w przypadku transmisji danych.  Jeśli chodzi o połączenia głosowe trudno mieć zastrzeżenia do któregokolwiek z infrastrukturalnych operatorów.

czytaj: Jakość usług w sieciach mobilnych zbadana przez UKE

Operatorzy w obliczu wyzwań

Operatorzy w obliczu wyzwań

Cyfrowa rewolucja wyprze z rynku około 40 proc. firm mających obecnie silną pozycję w swoich branżach. A telekomunikacja obok  nowych technologii, mediów i rozrywki, usług finansowych i handlu detalicznego będzie wśród tych sektorów, gdzie te zmiany będą najbardziej widoczne - wynika z badania Cisco „Cyfrowy wir: jak cyfrowa rewolucja redefiniuje branże” (Digital Vortex: How Digital Disruption is Redefining Industries).

czytaj: Operatorzy w obliczu wyzwań

Co piąty użytkownik sieci w Polsce ma łącze szybsze niż 30 Mb/s

Co piąty użytkownik sieci w Polsce ma łącze szybsze niż 30 Mb/s

Z dostępu do Internetu korzysta 69 proc. Polaków w wieku 15 lat i więcej. To spory wzrostu w stosunku od roku wcześniej (58 proc.) – wynika z dorocznego badania konsumenckiego przeprowadzonego przez firmę Indicator na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Najpopularniejsze urządzenia wykorzystywane do połączenia z Internetem to laptopy oraz telefony, z których korzysta zdecydowana większość respondentów.

czytaj: Co piąty użytkownik sieci w Polsce ma łącze szybsze niż 30 Mb/s

Dlaczego   ISP powinni myśleć o NewConnect w kontekście POPC?

Dlaczego ISP powinni myśleć o NewConnect w kontekście POPC?

Wielu lokalnych operatorów jako jedną z barier rozwoju wskazuje trudności w pozyskaniu środków, w szczególności na niechęć banków do udzielania kredytów Jest to szczególnie kłopotliwe z tego względu, że  pozyskiwanie kapitału w drodze unijnych dotacji wymaga wkładu własnego. Jedną z możlwości jest zdobycie potrzebnych środków poprzez emisję akcji na alternatywnym ryku giełdowym NewConnect.

czytaj: Dlaczego ISP powinni myśleć o NewConnect w kontekście POPC?

Konferencja KIKE: Wiele emocji wokół POPC

Konferencja KIKE: Wiele emocji wokół POPC

Ponad 600 osób wzięło udział  w konferencji Krajowej Izy Komunikacji Ethernetowej w Serocku. Organizatorzy podkreślają, że to największa konferencja branży ISP w Polsce. Dyskutowano m.in. o wyzwaniach, jakie stoją przed operatorami z branży MSP.

czytaj: Konferencja KIKE: Wiele emocji wokół POPC

przeczytaj_tresc_ponownie