Przejdź do treści

Wierzyciele chcą sprzedaży Hawe Telekom

Data: 2016-12-16 01:41:00
Wierzyciele chcą sprzedaży Hawe Telekom

Rada wierzycieli Hawe Telekom, które jest obecnie spółką w restrukturyzacji, podjęła decyzję o przedstawieniu propozycji układowych, przewidujących zaspokojenie wierzycieli poprzez sprzedaż całości przedsiębiorstwa Hawe Telekom - podała Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP)/

Według Agencji, członkowie rady wierzycieli uznają, że pozyskanie inwestora, który w całości kupiłby przedsiębiorstwo Hawe Telekom, jest najpewniejszą szansą dla wierzycieli na odzyskanie pieniędzy oraz zapewnienie ciągłości działalności przedsiębiorstwa i jego dalszego rozwoju.

"Przeprowadzona analiza wykazała, że w obecnej strukturze właścicielskiej Hawe Telekom sp. z o.o. nie ma możliwości wygenerowania przepływów pieniężnych, które gwarantowałyby spłatę zobowiązań w rozsądnej perspektywie czasowej" - czytamy w informacji ARP przesłanym agenci  ISBnews.

"Uchwała rady wierzycieli Hawe Telekom potwierdza słuszność wcześniejszych ocen i działań niektórych wierzycieli, w tym największego, jakim jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., która już w grudniu 2015 r. składając wniosek o ogłoszenie upadłości układowej Hawe Telekomwskazała, że układ likwidacyjny stanowi optymalny sposób zaspokojenia wierzycieli spółki" - czytamy dalej.

Wszczęte w marcu 2016 roku na wniosek zarządu Hawe Telekom  postępowanie sanacyjne w tej spółce nie przyniosło spodziewanych efektów. Dłużnik do chwili obecnej nie przedstawił wierzycielom żadnych propozycji zaspokojenia wierzytelności - podała także Agencja.

Zgodnie z decyzją sądu z marca br., w Grupie Hawe wszczęto dwa postępowania sanacyjne. Objęto nim Hawe S.A. oraz Hawe Telekom - spółki zależnej od Hawe S.A. Sąd wszczynając postępowania sanacyjne powołał w tych spółkach odrębnych zarządców.

Źródło: ARP, ISBnews

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

ARP, Hawe, wierzyciele, sprzedaż , długi, restrukturyzacja, sanacja

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie