Przejdź do treści

Systemics-PAB umacnia swą pozycję w badaniach jakości sieci mobilnych przez przejęcia

Data: 2016-12-13 00:19:00
altomedia Photogenica

Systemics-PAB, firmy specjalizująca się w badaniu jakości usług telekomunikacyjnych kupiła belgijskią spółkę Commsquare – poinformował Puls Biznesu.

– Znamy tę firmę od 10 lat, a współpracujemy od trzech. Właściciel Commsquare doszedł do wniosku, że spółka jest zbyt mała, by startować w dużych przetargach, i zaproponował, by dołączyć ją do naszej grupy. Commsquare działa głównie na terytorium Beneluksu, a także w Afryce Północnej i Grecji, więc się uzupełniamy – mówi gazecie Paweł Biskupski, prezes i założyciel Systemics-PAB. Nie ujawnia wartości transakcji. Polska spółka kupiła wszystkie akcje Commsquare. W 2/3 zapłaciła gotówką (własne fundusze i pożyczka z banku), a pozostałą wartość stanowił pakiet 10 proc. dodatkowo wyemitowanych udziałów Systemics-PAB.

Od kwietnia Systemics-PAB ma 100 proc. udziałów w szwajcarskiej spółce Nexus Telecom. Jest też współudziałowcem w polskiej firmie NetQPro. Łącznie w spółkach z grupy pracuje ponad 200 osób, a obroty przekraczają 120 mln zł.

Głównymi klientami Systemics-PAB są: Vodafone, T-Mobile, Orange, MTS, A1 Telekom Austria, Umniah, TRA, Vimpelcom, Huawei, Nokia.

Firma nie ukrywa, że chce być liderem w badaniach porównawczych jakości sieci mobilnych w regionie EMEA. W tym roku zdobyła zlecenia w kilkunastu nowych krajach, m.in. dla TRA, regulatora telekomunikacyjnego z Bliskiego Wschodu.

Źródło: Puls Biznesu

Zdjęcie: Photogenica

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

akwizycje, przejęcia, Systemics-PAB

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie