Przejdź do treści

Aktualności

cequetuveux / Photogenica

1000 stacji Orange w pasmach 800 i 2600 MHz

Orange poinformował, że ma już ponad 1000 stacji bazowych, które korzystają z częstotliwości 800 i 2600 MHz. Wśród nich są też 52 stacje, które obsługują więcej niż jedno pasmo 4G i dzięki agregacji pasm transmisji danych sięgać teoretycnie może nawet do 225 Mb/s.

czytaj: 1000 stacji Orange w pasmach 800 i 2600 MHz

Pavel Ignatov / Photogenica

Ericsson zamknie swe zakłady w Szwecji?

Po 140 latach telekomunikacyjny koncern Ericsson zmierza zamknąć wszystkie swoje zakłady w Szwecji. Sytuacja finansowa Ericssona jest tak zła, że firma postanowiła wynieść się ze Szwecji. 

czytaj: Ericsson zamknie swe zakłady w Szwecji?

Netflix spolszczony

Netflix spolszczony

Netflix, jeden z największych internetowych serwisów telewizyjnych na świecie, ogłosił premierę całkowicie spolszczonego portalu. Interfejs serwisu jest teraz dostępny w języku polskim, płatności można regulować w złotówkach, a ofertę oryginalną uzupełniły polskie filmy, seriale i programy. Netflix nawiązał też współpracę z pierwszym lokalnym partnerem, operatorem komórkowym T-Mobile.

czytaj: Netflix spolszczony

Dostawca rozwiązań IPTV dla ISP ma partnera technologicznego

Dostawca rozwiązań IPTV dla ISP ma partnera technologicznego

Firma SGT, dostawa rozwiazań do usług telewizyjnych dla ISP, nawiązał współpracę z firmą Salumanus z Krakowa. Obie firmy będą wspierać siebie nawzajem i operatorów ISP w zakresie wdrożeń IPTV.

czytaj: Dostawca rozwiązań IPTV dla ISP ma partnera technologicznego

fbmadeira / Photogenica

Orange rozbudowało swe data center w Łodzi

Orange Polska rozbudowuje swoje największe Centrum Przetwarzania Danych w Łodzi. Oddanie do użytku kolejnych 900 metrów kwadratowych powierzchni serwerowni pozwoli zwiększyć możliwości ośrodka i ofertę usług ICT dla klientów komercyjnych. Nowe serwerownie posłużą m. in. do kolokacji infrastruktury IT klientów oraz rozbudowy bazy dla usług takich jak cloud czy cyberbezpieczeństwo.  

czytaj: Orange rozbudowało swe data center w Łodzi

Sergey Nivens / Photogenica

Netflix pojawi się w ofercie UPC

Liberty Global, operator telewizji kablowej i dostawca usług szerokopasmowego Internetu  (UPC), poinformował o zawarciu wieloletniej umowy partnerskiej z Netflix Inc., przewidującej udostępnienie należących do Netflix treści klientom Liberty Global korzystającym z usług telewizji w ponad 30 krajach na całym świecie.

czytaj: Netflix pojawi się w ofercie UPC

Marcin Cichy zatwierdzony przez Sejm na prezesa UKE

Marcin Cichy zatwierdzony przez Sejm na prezesa UKE

Sejm powołał w środę Marcina Cichego na prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Marcin Cichy daje gwarancję realizacji strategicznych celów rządu oraz dbałości o interesy konsumentów - powiedziała przed głosowaniem minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

czytaj: Marcin Cichy zatwierdzony przez Sejm na prezesa UKE

Data center w Polsce  łączą siły

Data center w Polsce łączą siły

Powstał pierwszy w Polsce związek skupiający ośrodki przetwarzania danych - Polish Data Center Association. Związek skupia największe polskie centra danych: Talex, Infomex, Tauron, Beyond.pl, Onet, 3S Data Center, DCPG, ATM, Sinersio Polska, WCSS oraz Polcom.

czytaj: Data center w Polsce łączą siły

Przetasowania w zarządzie Orange

Przetasowania w zarządzie Orange

Orange wprowadza nową strukturę organizacyjną firmy, w tym nowe zakresy odpowiedzialności członków zarządu i dyrektorów wykonawczych.  Jedną z głównych zmian jest skupienie w jednym miejscu odpowiedzialności za strategię, transformację, innowacje i rozwój nowych linii biznesowych. Obszarem tym będzie zarządzał wiceprezes Orange Polska Piotr Muszyński.

czytaj: Przetasowania w zarządzie Orange

Ruszyły zapisy na XIX konferencję KIKE

Ruszyły zapisy na XIX konferencję KIKE

Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej rozpoczęła zapisy na na XIX Konferencję KIKE, która odbędzie się już 22-23 listopada w hotelu Warszawianka w Serocku.

czytaj: Ruszyły zapisy na XIX konferencję KIKE

przeczytaj_tresc_ponownie