Przejdź do treści

Nowy dyrektor zarządzający w Huawei Polska

Data: 2016-12-06 00:54:00
Nowy dyrektor zarządzający w Huawei Polska

W Huawei Polska nastąpiła zmiania na stanowisku Dyrektora Zarządzającego. Od grudnia 2016 roku. Xueming Xu zastąpił dotychczasowego Dyrektora Zarządzającego Junfeng Li. Do jego obowiązków należeć będzie zarządzanie i wyznaczanie strategii dla wszystkich trzech grup biznesowych firmy - Carrier, Enterprise oraz Consumer.


Jak informuje Huawei, Xueming Xu posiada ponad szesnastoletnie doświadczenie w dziedzienie technologii informacyjno-komunikacyjnej. Z firmą Huawei jest związany od 2000 roku. Do zespołu dołączył jako menedżer ds. produktów dla sieci mobilnych. Pracował dla Huawei na rynkach takich jak: Rosja, Uzbekistan, Ukraina, Białoruś i Kazachstan. W 2008 roku przejął obowiązki dyrektora departamentu produktów dla sieci szkieletowych, gdzie odpowiadał za sprzedaż globalną. 

W 2012 roku Xueming objął stanowisko wiceprezesa sprzedaży w oddziale w Rosji, gdzie powierzono mu sektor telekomunikacyjny. W trakcie jego kadencji firma w dużym stopniu poszerzyła swoją działalność w obszarze sieci radiowych, a także zbudowała silną pozycję na rynku sieci 3G, a następnie 4G.

Nowy Dyrektor Zarządzający Huawei Polska będzie odpowiedzialny za zarządzanie wszystkimi trzema grupami biznesowymi firmy – Carrier, Enterprise oraz Consumer. Zapowiada, że będzie kontynuował strategię firmy, zakładającą rozwój standardów rozwiązań chmurowych oraz umacnianie pozycji lidera wśród dostawców rozwiązań sieciowych poprzez dalsze inwestycje w rozbudowę sieci szerokopasmowych. Celem Xueming jest również zwiększenie udziałów marki na rynku smartfonów.

Źródło: Huawei

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Huawei, personalia, zmiany kadrowe, Xueming Xu

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie