Przejdź do treści

Znikający światłowód w Białej Podlaskiej

Data: 2015-07-20 08:40:00
Znikający światłowód w Białej Podlaskiej

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie braków kabla w miejskiej sieci światłowodowej. Ubytki w sieci "e-miasto" wyszły na jaw podczas czerwcowej inwentaryzacji.Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie braków kabla w miejskiej sieci światłowodowej. Ubytki w sieci "e-miasto" wyszły na jaw podczas czerwcowej inwentaryzacji - informują Dziennik Wschodni i serwis biala24.pl.

Problem dotyczy odcinka światłowodu od ul. Łomaskiej do Podłącznej. W dokumentach odbioru światłowód jest, a w rzeczywistości jest to pusta rura. Całe bialskie „e-miasto" to blisko 40 kilometrów sieci światłowodowej.

Brak kabla może okazać się tylko „wierzchołkiem góry lodowej". W  nowych miejskich obiektach tak zamontowano sprzęt, że nie można do niego podłączyć światłowodów. A naprawa tego to dodatkowe kilka tysięcy złotych. Poza tym na miejskiej sieci zainstalowane były prywatne urządzenia jednego z byłych pracowników.

Postępowanie policji prowadzone jest w kierunku przekroczenia uprawnień poprzez niedopełnienie obowiązków przez pracownika urzędu miasta.

Źródło: Dziennik Wschodni, biala24.pl

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie