Przejdź do treści

Ułatwienia dla inwestycji telekomunikacyjnych w nowym prawie budowlanym

Data: 2015-06-30 09:10:00
Ułatwienia dla inwestycji telekomunikacyjnych w nowym prawie budowlanym

Budowa telekomunikacyjnych linii kablowych już nie wymaga uzyskania zgłoszenia budowlanego. Taką zmianę wprowadza nowelizacja Prawa budowlanego, która weszła w życie 28 czerwca. Uprości ona oraz przyśpieszy realizacje inwestycji w sieci szerokopasmowe - podkreśla Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Inwestor budujący telekomunikacyjną linię kablową jest w zasadzie zwolniony z formalności związanych z procesem budowlanym.  Warto też podkreślić, że instalowanie kabli telekomunikacyjnych w kanalizacji kablowej nadal nie podlega formalnościom związanym z procesem budowlanym – prace te nie stanowią robót budowlanych.

Wprowadzone uproszczenia mogą mieć istotne znaczenie dla projektów budowy sieci szerokopasmowych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w perspektywie 2014 – 2020. Na ten cel przeznaczono ponad 1 mld euro, a pierwszy konkurs zostanie ogłoszony po wakacjach.

Źródło: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

linie kablowe, nowelizacja, przepisy, inwestycje, prawo budowlane

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Ta jest mało precyzyjna i może wprowadzać w błąd. Dobrze byłoby podać definicję "telekomunikacyjnych linii kablowych". Czyżby w praktyce oznaczałoby że można budować światłowody w rurociągach kablowych bez żadnego zgłoszenia? np. w aktualnie budowanych prężnie regionalnych sieciach szerokopasmowych?

0, 0, Zgłoś naruszenie regulaminu,
,

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie