Przejdź do treści

PRAWO

Znowelizowana megaustawa weszła w życie

Znowelizowana megaustawa weszła w życie

1 lipca 2016 roku weszły w życie przepisy tzw. megaustawy, znowelizowanej 9 czerwca 2016 roku. Sejm projekt ustawy przygotowany przez Ministerstwo Cyfryzacji przyjął jednogłośnie.

czytaj: Znowelizowana megaustawa weszła w życie

Będzie nowa ustawa o ochronie danych osobowych

Będzie nowa ustawa o ochronie danych osobowych

Do końca roku powstanie pierwszy projekt nowej ustawy o ochronie danych osobowych - poinformował sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji Witold Kołodziejski na posiedzeniu komisji senackich.

czytaj: Będzie nowa ustawa o ochronie danych osobowych

Sądowy sukces ORSS

Sądowy sukces ORSS

Sąd Okręgowy w Olsztynie nakazał Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Warmińsko-Mazurskiego wypłatę 64,3 mln zł spółce Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe (ORSS) jako ostatnią ratę wynagrodzenia (20 proc. wartości kontraktu) za zaprojektowanie i wybudowanie regionalnej sieci.

czytaj: Sądowy sukces ORSS

Nowelizacja megaustawy z podpisem prezydenta

Nowelizacja megaustawy z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw (tzw. megaustawy).

czytaj: Nowelizacja megaustawy z podpisem prezydenta

Zmiany w megaustawie przeszły przez Senat

Zmiany w megaustawie przeszły przez Senat

Senat przyjął wczoraj nowelizacją ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw (tzw. megaustawy). Za nowelą (bez poprawek) opowiedziało się 84 senatorów, 1 był przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Teraz ustawę musi jeszcze podpisać prezydent.

czytaj: Zmiany w megaustawie przeszły przez Senat

Jakub Krechowicz / Photogenica

Polemika: Czy ISP muszą ponosić koszty certyfikatów bezpieczeństwa przemysłowego i kancelarii tajnych?

W maju związek operatorów kablowych Mediakom opublikował postulaty w sprawie znoszenia barier rozwoju operatorów telekomunikacyjnych. Jednym z nich jest zwolnienie małych operatorów z konieczności uzyskiwania certyfikatów bezpieczeństwa przemysłowego i posiadania kancelarii tajnych.

czytaj: Polemika: Czy ISP muszą ponosić koszty certyfikatów bezpieczeństwa przemysłowego i kancelarii tajnych?

Zarząd Hawe przekonuje, że sanacja ciągle możliwa

Zarząd Hawe przekonuje, że sanacja ciągle możliwa

Zarząd Hawe uważa, że zarządca Hawe, Wojciech Makuć, który złożył wniosek o umorzenie postępowania sanacyjnego nie miał do tego podstaw prawnych. Argumenty przeciw temu były już zawarte we winosku sądowym o przeprowadznie postępowania sanacyjnego. 

czytaj: Zarząd Hawe przekonuje, że sanacja ciągle możliwa

Prąd od Multimediów pod lupą UOKiK

Prąd od Multimediów pod lupą UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów czy Multimedia Polska Energia z Gdyni z grupy sieci kablowej Multimedia zajmująca się sprzedażą energii elektrycznej nie wprowadza klientów w błąd.

czytaj: Prąd od Multimediów pod lupą UOKiK

Nowelizacja megaustawy coraz bliżej

Nowelizacja megaustawy coraz bliżej

Sejm jednogłośnie, głosami 438 posłów, uchwalił nowelizację ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw (tzw. megaustawy). Według resortu cyfryzacji przyjęte rozwiązania zdynamizują budowę sieci szerokopamsowych, ponieważ istotnie przyczynią się do zwiększenia efektywności wykorzystania istniejącej infrastruktury technicznej oraz zmniejszenia kosztów nowych prac inżynieryjno-budowlanych i zlikwidowania przeszkód utrudniających ich wykonywanie.

czytaj: Nowelizacja megaustawy coraz bliżej

 Miejskie hotspoty w Kielcach będą oferować 1 Mb/s

Miejskie hotspoty w Kielcach będą oferować 1 Mb/s

Urząd Komunikacji Elektornicznej zgodził się, aby miejskie hotspoty w Kielcach oferowały maksymalną przepływność łączy na poziomie do 1 Mbit/s. Wcześniej miasto miało zgodę tylko na 512 kb/s.

czytaj: Miejskie hotspoty w Kielcach będą oferować 1 Mb/s

przeczytaj_tresc_ponownie