Przejdź do treści

SOKiK nie złagodził kary dla TelePL za zbyt długie umowy

Data: 2016-03-21 01:31:00
kuzma / Photogenica

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał za bezposodstawne  odwołanie spólki TelePL (wcześniej TelePolska) od decyzji Prezesa UKE w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 1 936 840,10 zł za zawieranie z konsumentami umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych na czas, których początkowy okres obowiązywania był dłuższy niż 24 miesiące. 

W ustnych motywach orzeczenia Sąd wskazał, iż większość wywiedzionych przez operatora zarzutów dotyczyła naruszenia przepisów postępowania administracyjnego, a zgodnie z ugruntowaną linią orzeczniczą tego typu zarzuty nie mogą być skutecznie podnoszone w postępowaniach z odwołań od decyzji Prezesa UKE toczących się przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Ponadto Sąd wskazał, iż nie podziela stanowiska prezentowanego przez TelePL zgodnie, z którym wprowadzony zakaz zawierania z konsumentami umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych na czas dłuższy niż 24 miesiące obowiązywał operatorów telekomunikacyjnych  dopiero pięć miesięcy od wejścia w życie Ustawy z 16 listopada 2012 r. o zmianie ustawy Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw. Sąd wskazał, że zakaz zawierania umów dłuższych niż na 24 miesięce obowiązywał od dnia wejścia wprowadzającej go ustawy to znaczy od 21 stycznia 2013 r., a nie jak twierdził operator od 21 czerwca 2013 r. Wyrok nie jest prawomocny. 

Źródło: UKE

Zdjęcie: Photogenica

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

umowy, TelePL, UKE, SOKiK

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie