Przejdź do treści

Przed drugim konkursem 1.1 POPC będzie rozporządzenie o 100 Mb/s dla szkół

Data: 2016-08-25 14:59:00
Przed drugim konkursem 1.1 POPC będzie rozporządzenie o 100 Mb/s dla szkół

Przed zbliżającym się drugim konkursem  1.1 POPC na wsparcie inwestycji w sieci NGA, Ministerstwo Cyfryzacji ponownie pracuje nad podstawą prawną zapewniającą szkołom podłączanym do Internetu ze środków publicznych Internet o przepływności minimum 100 Mb/s - informuje Rzeczpospolita. 

Resort zmienia rozporządzenie, aby zapewnić szkołom podłączanym przez beneficjentów konkursu do internetu przepływności minimum 100 Mb/s, a nie – jak jest w przypadku gospodarstw domowych – 30 Mb/s. Do 26 sierpnia czeka na opinie branży na ten temat. Do udziału w konsultacjach zostały zaproszone izby zrzeszające dużych, średnich i małych operatorów. Po ich zakończeniu dokument musi przejść jeszcze tradycyjną ścieżkę legislacyjną, w tym stanąć na rządzie. Wejdzie w życie 14 dni po ogłoszeniu.

Według resortu cyfryzacji drugiego konkursu 1.1 POPC to nie opóźni. Zgodnie z aktualnym harmonogramem, drugi, wart 3 mld zł konkurs na wsparcie inwestycji w sieci szybkiego internetu ze środków POPC ma zostać ogłoszony we wrześniu, a przyjmowanie wniosków ruszyć powinno w październiku. 

Źródło: Rzeczposplita

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

POPC, Ministerstwo Cyfyzacji, konkurs, rozporządzenie, szkoły, internet dla szkół

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie