Przejdź do treści

Prokuratura zajmie się projektem pl.ID

Data: 2016-08-22 01:03:00
Prokuratura zajmie się projektem pl.ID

Ministerstwo Cyfryzacji złożyło zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę Skarbu Państwa, który miał stracić ponad 38 mln zł - poinformował PAP rzecznik resortu Karol Manys. Chodzi o projekt informatyzacji pl.ID.

Zawiadomienie zostało złożone do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jak wynika z doniesień medialnych, dotyczy ono podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na przekroczeniu uprawnień lub niedopełnieniu obowiązków w procesie realizacji projektu "Projekt pl.ID - polska ID karta". Ma chodzić o zamówienie i niewykorzystanie produktów nabytych przez Skarb Państwa, wskutek czego miałby on ponieść szkodę w wysokości ponad 38 mln zł.

Projekt pl.ID był zatwierdzony w 2008 r. i realizowany przez Centrum Projektów Informatycznych. Miał on zmodernizować system informatyczny, polegający na stworzeniu elektronicznego systemu potwierdzania tożsamości osób fizycznych w oparciu o nowy dokument tożsamości i podpis elektroniczny. Na jego realizację pozyskano unijne fundusze.

Informację o tym, że złożono do prokuratury doniesienie w tej sprawie, podało w piątek RMF FM.

Źródło: PAP, RMF FM

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

pl.ID, e-administracja, prokuratura, CPI, ministerstwo cyfryzacji

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie