Przejdź do treści

Aktualności

Prokuratura zajmie się projektem pl.ID

Prokuratura zajmie się projektem pl.ID

Ministerstwo Cyfryzacji złożyło zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę Skarbu Państwa, który miał stracić ponad 38 mln zł - poinformował PAP rzecznik resortu Karol Manys. Chodzi o projekt informatyzacji pl.ID.

czytaj: Prokuratura zajmie się projektem pl.ID

UOKiK: UPC zwróci pobrany bezprawnie abonament

UOKiK: UPC zwróci pobrany bezprawnie abonament

UPC bezprawnie informowało konsumentów o podwyższeniu abonamentu za Internet. Spółka musi oddać konsumentom nienależnie pobrane opłaty – to efekt decyzji Prezesa UOKiK. Urząd po raz kolejny skorzystał z rekompensaty publicznej. Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów nałożona kara wyniosła ponad 800 tys. zł.

czytaj: UOKiK: UPC zwróci pobrany bezprawnie abonament

ARP wnioskuje o upadłość Hawe

ARP wnioskuje o upadłość Hawe

Hawe poinformowało, że Agencja Rozwoju Przemysłu, której spółka jest winna ponad 80 mln zł złożyła uproszczony wniosek o ogłoszenie jej upadłości.

czytaj: ARP wnioskuje o upadłość Hawe

Joe Belanger / Photogenica

Dwa lata więzienia za przeglądanie stron WWW dżihadystów

Sąd w Chartres we Francji skazał 31-letniego Francuza, który przeszedł na islam, na dwa lata więzienia za regularne przeglądanie dżihadystycznych stron internetowych zachęcających do zamachów terrorystycznych i prezentujących nagrania brutalnych egzekucji - informuje PAP.

czytaj: Dwa lata więzienia za przeglądanie stron WWW dżihadystów

Nagy-Bagoly Arpad / Photogenica

FAQ - rejestracja kart pre-paid

W związku z licznymi wątpliwościami w sprawie obowiązku rejestracji kart prepaid Urząd Komunikacji Elektronicznej opracował odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania w związku z rejestracją kart pre-paid. 

 

czytaj: FAQ - rejestracja kart pre-paid

Plus wprowadza usługę Prawnik dla klientów biznesowych

Plus wprowadza usługę Prawnik dla klientów biznesowych

Pomoc prawna to nowa propozycja sieci Plus dla klientów biznesowych. Od 29 lipca w ofercie JA+ Moja Firma znajdzie się usługa dostępowa z zakresu doradztwa prawnego przez telefon i e-mail.

czytaj: Plus wprowadza usługę Prawnik dla klientów biznesowych

Aaron Amat / Photogenic

Kilka rad UKE w sprawie rejestracji kart pre-paid

Karty prepaid rejestrujemy osobiście, za okazaniem dowodu osobistego lub paszportu - skany, kopie i ksera nie są dokumentami i na ich podstawie nie dokonamy rejestracji. Dzieci, które mają swój dowód osobisty mogą zarejestrować kartę samodzielnie, muszą jednak mieć ukończone 13 lat. Karty kupione przed 25 lipca trzeba zarejestrować do 1 lutego 2017 r.

czytaj: Kilka rad UKE w sprawie rejestracji kart pre-paid

alphaspirit Photogenica

Od dzisiaj trzeba rejestrować karty pre-paid

Dzisiaj, tj. 25 lipca 2016 r. wchodzą w życie zmiany w ustawie z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne , wprowadzone  przez ustawę z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych. Wprowadza one miedzy innymi obowiązek rejestracji nabywców usług komórkowych w systemie pre-paid. Taka rejestracja jest warunkiem uaktywnienia numeru komórkowego (karty pre-paid będące w obrocie trzeba będzie zarejestrować do lutego przyszłego roku).

czytaj: Od dzisiaj trzeba rejestrować karty pre-paid

UOKiK sprawdza czy operatorzy udostępniają nagrania abonentom

UOKiK sprawdza czy operatorzy udostępniają nagrania abonentom

Prezes UOKiK wszczął postępowania wyjaśniające wobec Polkomtel, Orange Polska oraz T-Mobile Polska. Urząd sprawdzi zakres i sposób udostępniania przez operatorów nagrań rozmów sprzedażowych.

czytaj: UOKiK sprawdza czy operatorzy udostępniają nagrania abonentom

UKE: Nieprawidłowości na rynku telekomunikacyjnym ciągle sporo

UKE: Nieprawidłowości na rynku telekomunikacyjnym ciągle sporo

Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował, że w I połowie 2016 r. abonenci usług telekomunikacyjnych złożyli 2557 wnioski o interwencję, z czego 81,64 proc. zakończyło się pozytywnym rozstrzygnięciem dla konsumentów.

czytaj: UKE: Nieprawidłowości na rynku telekomunikacyjnym ciągle sporo

przeczytaj_tresc_ponownie