Przejdź do treści

Nowy skład Zespołu Lidera Cyfryzacji

Data: 2016-09-05 02:58:00
Nowy skład Zespołu Lidera Cyfryzacji

Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska powołała nowe osoby do Zespołu Lidera Cyfryzacji, którym w Polsce jest od kilku lat Włodzimierz Marciński.

Zadaniem Liderów Cyfryzacji jest pobudzanie świadomości i aktywności cyfrowej Europejczyków, doradzanie instytucjom publicznym i niepublicznym udostępniającym informacje oraz usługi. Ich celem jest też lepsze wypełnianie oczekiwań obywateli, tworzenie lub wspieranie kampanii, inicjatyw celowych oraz partnerstw ukierunkowanych na zagadnienia cyfrowe.

Aktualnie Liderzy Cyfryzacji działają w 26-ciu krajach, a w Polsce dzięki tej incjatywnie powołane zostało m.in. Szerokie Porozumienie na Rzecz Rozwoju Umiejętności Cyfrowych. Zorganizowano także konferencję, na której wiceprzewodniczący KE Andrus Ansip ogłosił koncepcję Jednolitego Rynku Cyfrowego. Grono ekspertów opracowało Manifest na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych w Polsce.

W skład Zespołu Lidera Cyfryzacji, wchodzą teraz: 

Agnieszka Aleksiejczuk - dyrektor departamentu Społeczeństwa Informacyjnego w Podlaskim Urzędzie Marszałkowskim, od lat bardzo aktywna i szanowana w środowisku samorządowym. Działa społecznie, sama inicjuje aktywność swojego środowiska. Realizowała m.in. projekt sieci szerokopasmowej na Podlasiu;

Karol Karczewski - właśnie ukończył liceum, pomimo młodego wieku, założył i prowadzi własny startup – Lime Devices, udziela się społecznie i korzysta z każdej okazji, żeby się rozwijać. Aktualnie przebywa, na zaproszenie kilku firm, w Krzemowej Dolinie.

Tomasz Łukawski -  dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Młodego Powstańca w Ząbkach, innowator oświatowy, działacz społeczny, którego pasją jest zmienianie polskiej szkoły i wprowadzanie do niej nowoczesnej technologii cyfrowej w procesach edukacji.

Paweł Sieczkiewicz - zaczął komercyjnie programować w wieku 13 lat (aktualnie 24). Założyciel firmy Telemedi.co działającej w sektorze medycznym. Człowiek o wielu zainteresowaniach, aktywny i kreatywny, poszukujący nowych wyzwań, chętnie współpracujący z innymi.

Tomasz Sielicki - doświadczony biznesmen, założyciel i wieloletni prezes firmy Computerland. Ma świetne kontakty środowiskowe i jego duży szacunek. Angażuje się społecznie.

Wojciech Strzałkowski - aktywny społecznie już w czasie studiów. Od początku kariery zawodowej startupowiec - współtworzył już 3 przedsięwzięcia w dziecinach przedsiębiorczości społecznej, edukacji oraz mody. Od prawie 4 lat związany z DocPlanner.com a obecnie odpowiedzialny za aktywizację w serwisie lekarzy niepłatnych. CEO aplikacji Loko.

Ministerstwo Cyfryzajci liczy, że powołane do Zespołu Lidera Cyfryzacji osoby swoją działalnością, wiedzą, kontaktami oraz doświadczeniem wspomagać będą resort oraz jego plany.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

personalia, cyfryzacja, Lider Cyfryzacji

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie