Przejdź do treści

Marcin Cichy powołany na stanowisko prezesa UKE

Data: 2016-09-23 10:31:00
Marcin Cichy powołany na stanowisko prezesa UKE

Senat wyraził zgodę na powołanie Marcina Cichego na prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. 

W tajnym głosowaniu za wyrażeniem zgody na powołanie Marcina Cichego na prezesa UKE było 58 senatorów, przeciw było 22, jeden wstrzymał się od głosu.

Sejm powołał Marcina Cichego na prezesa UKE w ubiegłym tygodniu. Cichy powiedział senatorom przed głosowaniem, że swoją działalność chce oprzeć na czterech filarach: ochronie konsumentów i rozwoju jakości usług, stymulowaniu inwestycji w infrastrukturę, optymalnym doborze narzędzi regulacyjnych oraz rozwoju instytucjonalnym samego urzędu.

- Misją prezesa UKE będzie zapewnienie jak najlepszego dostępu do usług telekomunikacyjnych i pocztowych - powiedział.

Na podstawie art. 190 ust. 4 ustawy Prawo telekomunikacyjne Sejm Rzeczypospolitej Polskiej powołuje Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej za zgodą Senatu Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Prezesa Rady Ministrów. W lipcu przed końcem kadencji z tego stanowiska odwołana została Magdalena Gaj. 

Marcin Cichy jest absolwentem m.in. Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej i podyplomowych studiów w zakresie Analiz Makroekonomicznych SGH. W latach 2005-2013 był pracownikiem ówczesnego Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty, następnie UKE, w którym współtworzył analitykę rynku telekomunikacyjnego.

W latach 2013-2016 pracował na stanowisku eksperta UPC Polska, gdzie odpowiadał za politykę regulacyjną spółki w relacjach z organami administracji państwowej. Od marca 2016 r. był dyrektorem biura analiz w Ministerstwie Cyfryzacji, gdzie m.in. odpowiadał za realizację planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju w obszarze cyfryzacji.

Źródło: PAP, UKE

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Senat, UKE, Marcin Cichy

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie