"Ostatnia mila" - poradnik FWW i UKE

"Ostatnia mila" - poradnik FWW i UKE

„Ostatnia mila” – nowy poradnik Fundacji Wspomagania Wsi i UKE już dostępny.„Ostatnia mila. Budowa i eksploatacja teleinformatycznej sieci dostępowej” to trzeci poradnik wydany przez Fundację Wspomagania Wsi we współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Poradnik skierowany jest do wszystkich, którzy chcą świadczyć usługi dostępu do Internetu dla abonentów prywatnych i instytucji. Zawiera informacje pomocne dla przedsiębiorców, ale także samorządów, planujących budowę lub rozwój sieci dostępowych.


W poradniku opisano kolejne etapy przygotowania projektu i badań lokalnego rynku. Przedstawiono aspekty biznesowe działalności operatorskiej oraz zagadnienia związane z budową i organizacją przedsiębiorstwa działającego jako operator telekomunikacyjny. Szczegółowo omówiono proces eksploatacji sieci – serwis, zarządzanie, współpracę międzyoperatorską. Wiele miejsca poświęcono pracy z klientami – ich pozyskaniu, obsłudze, utrzymaniu oraz rozliczeniom świadczonych im usług i windykacji należności.

- Mam nadzieję, że prezentowany poradnik przyczyni się w pośredni sposób do zwiększenia wydatkowania środków unijnych, przeznaczonych na rozwój sieci szerokopasmowych w Polsce - mówi Anna Streżyńska, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Publikacja „Ostatnia mila. Budowa i eksploatacja teleinformatycznej sieci dostępowej” wraz z poprzednimi częściami poradnika (linki obok) tworzy kompendium wiedzy potrzebnej do zinformatyzowania małej gminy od podstaw.

Poradnik w wersji elektronicznej dostępny jest bezpłatnie: kliknij, aby pobrać w formacie PDF.

Za pośrednictwem serwisu Internet na Wsi można również nieodpłatnie zamówić publikacje FWW w wersji drukowanej. Publikację w formie drukowanej będzie można również pobrać bezpłatnie podczas VII Forum Usług Szerokopasmowych 23-24 listopada w Warszawie.

Poradnik sfinansowany został ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu „Wieś aktywna. Budowanie społeczeństwa informacyjnego e-VITA III”.

Źródło: Internet na Wsi

Zdjęcie: Kirill Makarov / Photogenica

Załączniki