Przejdź do treści

Informator KE o pakiecie telekomunikacyjnym

Data: 2013-10-01 06:15:00
Informator KE o pakiecie telekomunikacyjnym

Komisja Europejska opublikowała materiały informacyjne o zaproponowanym 11 września ustawodawczym pakiecie telekomunikacyjnym „Connected Continent” – „Łączność na całym kontynencie”.

Pakiet jest zbiorem propozycji przepisów, które mają uprościć korzystanie z telefonii i sieci mobilnej, ale także ułatwić wprowadzanie nowych rozwiązań przez firmy.

Celem dokumentu jest zbudowanie jednolitego rynku łączności elektronicznej w Unii Europejskiej, w ramach którego:

- obywatele i przedsiębiorstwa w Unii miałyby dostęp do usług łączności elektronicznej niezależnie od tego, gdzie są one świadczone na terytorium Unii, bez ograniczeń transgranicznych oraz bez konieczności ponoszenia nieuzasadnionych kosztów dodatkowych (m.in. likwidacja roamingu);
 - przedsiębiorstwa zapewniające sieci łączności elektronicznej i świadczące usługi łączności elektronicznej mogłyby prowadzić działalność i świadczyć takie usługi niezależnie od tego, gdzie na terytorium UE mają siedzibę, oraz niezależnie od tego, gdzie na terytorium UE znajdują się ich klienci.

Chodzi o zwiększenie konkurencyjności Europy w gospodarce światowej, której funkcjonowanie i wzrost są w coraz większym stopniu uzależnione od gospodarki cyfrowej.

Po zakończonych w zeszłym tygodniu publicznych konsultacjach pakietu Connected Continent, Polska przygotowuje swoje stanowisko w tej sprawie.

Źródło: Ministerstwo Administracji i Cyfryzaji

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

rynek telekomunikacyjny, telekomunikacja, przewodnik, pakiet telekomunikacyjny, Komisja Europejska

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie