Przejdź do treści

PORADNIKI

Poradnik jak budować sieci z wykorzystaniem pasa drogowego

Poradnik jak budować sieci z wykorzystaniem pasa drogowego

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji opracowało i opublikowało w ramach Projektu systemowego – działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu poradnik dla zarządców dróg „Budowa infrastruktury telekomunikacyjnej w pasie drogowym.

czytaj: Poradnik jak budować sieci z wykorzystaniem pasa drogowego

Aaron Amat / Photogenic

UKE opublikował poradnik dla klientów usług telekomunikacyjnych

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował "Poradnik dla konsumentów - usługi telekomunikacyjne". Informuje w nim o prawach i zobowiązaniach konsumenta wobec dostawcy usług telekomunikacyjnych.

czytaj: UKE opublikował poradnik dla klientów usług telekomunikacyjnych

Jak budować sieci NGA

Jak budować sieci NGA

Zgodnie z założeniami Narodowego Planu Szerokopasmowego oraz wymogami Europejskiej Agendy Cyfrowej do końca 2020 roku  100 proc. gospodarstw domowych w Polsce powinno mieć możliwość dostępu do Internetu o prędkości co najmniej 30 Mb/s, a połowa  do przepływności co najmniej 100 Mb/s.  Realizacja tego zadania będzie wspierana unijnymi środkami z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, gdzie na budowę sieci dostępowych zarezerwowano ponad 1 mld euro. Jednak dotacje to tylko jedna strona medalu. Nie mniej istotne w tego typu  projektach  jest przygotowanie się do inwestycji od strony technicznej i biznesowej. Dlatego Akademia Światłowodowa na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej opracowała „Poradnik dotyczący planowania i projektowania sieci klasy NGA” oraz aruksze kosztorysowe, które mają być pomocą dla operatorów planujących budowę tego typu sieci. Poradnik powstał  w ramach projektu „System Informacyjny o infrastrukturze szerokopasmowej i portal Polska Szerokopasmowa”.  

czytaj: Jak budować sieci NGA

Anatolii Babii / Photogenica

UKE: najczęstsze pytania dotyczące regulacji regionalnych sieci

Urząd Komunikacji Elektronicznej opracował „Najczęściej zadawane pytania” dotyczące warunków zapewnienia dostępu do Regionalnych Sieci Szerokopasmowych oraz przygotował opinię do stanowisk złożonych w toku konsultacji środowiskowych, zebranych w „Zestawieniu uwag i propozycji”, odnośnie projektu „Oferty referencyjnej dla operatorów infrastrukturalnych określającej warunki zapewnienia dostępu do Regionalnych Sieci Szerokopasmowych”. Dokumenty zostały utworzone w ramach projektu „System Informacyjny o infrastrukturze szerokopasmowej i portal Polska Szerokopasmowa”.

czytaj: UKE: najczęstsze pytania dotyczące regulacji regionalnych sieci

Podręcznik budowy sieci FTTH po polsku

Podręcznik budowy sieci FTTH po polsku

FTTH Council udostępniła podręcznik budowy sieci FTTH przetłumaczony na język polski.

czytaj: Podręcznik budowy sieci FTTH po polsku

Leonid Smirnov / Photogenica

Przewodnik KE jak państwo może wspierać budowę szybkich sieci

Komisja Europejska opublikowała przewodnik dla państw członkowskich pomagający inwestować w sieci szerokopasmowe. Ich rozwój uważa się za jeden w filarów europejskiej gospodarki.

czytaj: Przewodnik KE jak państwo może wspierać budowę szybkich sieci

1tjf / Photogenica

Przewodnik po jakości usług telekomunikacyjnych

Portal Polska Szerokopasmowa rozpoczyna publikowanie cyklu artykułów mających na celu przybliżenie potencjalnym i aktualnym klientom usług telekomunikacyjnych tematyki jakości usług, a w szczególności przejrzystości informacji związanej z usługa dostępu do Internetu.

czytaj: Przewodnik po jakości usług telekomunikacyjnych

photogenica

Poradnik: Jak operator powinien postępować w sytuacji kradzieży kabli

Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej przygotowała poradnik postępowania w razie kradzieży kabli lub dewastacji infrastruktury telekomunikacyjnej. Opisano w nim kolejne kroki w postępowaniu w przypadkach tych przykrych zdarzeń.

czytaj: Poradnik: Jak operator powinien postępować w sytuacji kradzieży kabli

Informator KE o pakiecie telekomunikacyjnym

Informator KE o pakiecie telekomunikacyjnym

Komisja Europejska opublikowała materiały informacyjne o zaproponowanym 11 września ustawodawczym pakiecie telekomunikacyjnym „Connected Continent” – „Łączność na całym kontynencie”.

czytaj: Informator KE o pakiecie telekomunikacyjnym

przeczytaj_tresc_ponownie