Przejdź do treści

KFS: Rusza cykl publikacji prawnych o inwestycjach w sieci

Data: 2012-01-18 10:58:17
KFS: Rusza cykl publikacji prawnych o inwestycjach w sieci

Krajowe Forum Szerokopasmowe rozpoczyna cykl publikacji dotyczących problematyki prawnej realizacji inwestycji polegających na budowie sieci szerokopasmowych w Polsce

Opracowania będą przygotowywane i sukcesywnie publikowane na stronach Krajowego Forum Szerokopasmowego – Polska Szerokopasmowa (KFS) w ramach projektu numer POIG.07.01.00-00-00-019/09 pod nazwą „System Informacyjny o infrastrukturze szerokopasmowej i portal Polska Szerokopasmowa”.

Udostępniane materiały mają za zadanie przybliżenie i wyjaśnienie Państwu problemów prawnych towarzyszących realizacji inwestycji polegających na budowie sieci szerokopasmowych. Opracowania zawierają również propozycje sposobów postępowania w celu sprawnego realizowania takich inwestycji przy minimalizacji ryzyk prawnych.

Z dotychczasowych kontaktów z użytkownikami portalu KFS , jak również ze środowiskiem pracowników administracji samorządowej wynika, że największe kontrowersje wiążą się z zagadnieniami dotyczącymi pomocy publicznej w przypadku inwestycji w sieci szerokopasmowe realizowanych z udziałem środków publicznych. W związku z powyższym w dniu dzisiejszym przedstawiamy pierwsze opracowania wiążące się z tym zagadnieniem. Dotyczą one:

- warunków udostępnienia infrastruktury publicznej dla przedsiębiorców – użytkowników końcowych;

- warunków udostępnienia infrastruktury publicznej dla przedsiębiorców telekomunikacyjnych;

- warunków udostępnienia dla przedsiębiorców infrastruktury publicznej wybudowanej
z działania 8.3 POIG.

Jednocześnie zachęcamy Państwa do dzielenia się z nami informacjami o problemach prawnych z jakimi stykacie się Państwo w toku realizacji inwestycji polegających na budowie sieci szerokopasmowych. Państwa sygnały prosimy kierować na naszym forum lub adres mailowy  redakcja@forumszerokopasmowe.pl

Uzyskane w ten sposób informacje pomogą nam zidentyfikować typowe problemy prawne związane z realizacją tych inwestycji. W miarę możliwości będziemy również starali się odpowiadać na zgłaszane przez Państwa wątpliwości, w tym m. in. poprzez umieszczanie na stronie KFS kolejnych opracowań. 

Mamy nadzieję, że zawarte w publikowanych materiałach treści okażą się dla Państwa przydatne. Jednocześnie zachęcamy do częstego odwiedzania naszej witryny – wkrótce pojawią się na niej kolejne opracowania.

Źródło: Własne

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie