Przejdź do treści

Konferencje

Podsumowane konferencji KFS - film

Podsumowane konferencji KFS - film

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego konferencję Krajowego Forum Szerokopasmowego z dn. 19.05.2010 r., zorganizowaną w ramach projektu "System Informacyjny o infrastrukturze szerokopasmowej i portal Polska Szerokopasmowa".

czytaj: Podsumowane konferencji KFS - film

Podsumowanie konferencji Krajowego Forum Szerokopasmowego

Podsumowanie konferencji Krajowego Forum Szerokopasmowego

Ponad 200 osób reprezentujących branżę telekomunikacyjną, samorządy lokalne i organizacje pozarządowe wzięło udział w majowej konferencji Krajowego Forum Szerokopasmowego, która odbyła się 19 maja 2010 r. w auli Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN w Warszawie. Spotkanie miało na celu wymianę informacji i doświadczeń w obszarze budowy sieci szerokopasmowych w Polsce oraz  zapoznanie się jakie możliwości daje w tym zakresie przyjęta w maju przez Sejm ustawa o wspieraniu rozwoju i usług sieci szerokopasmowych (tzw. megaustawa).

czytaj: Podsumowanie konferencji Krajowego Forum Szerokopasmowego

Konferencja KFS: Samorządy i operatorzy muszą ze sobą rozmawiać

Konferencja KFS: Samorządy i operatorzy muszą ze sobą rozmawiać

Zaangażowanie się samorządów i administracji w inwestycje związane z budową sieci szerokopasmowej jest niezbędne - To jeden z głównych wniosków do jakiego doszli uczestnicy Konferencji Forum Szerokopasmowego jaka odbyła się w Warszawie. A to choćby dlatego, że jak wskazywał Włodzimierz Marciński, dyrektor departamentu społeczeństwa informacyjnego z MSWiA (na zdjęciu),  Unia Europejska oszacowała koszty stworzenia szybkiej sieci w krajach wspólnoty na  300 mld euro. A  z tego tylko 10 proc. są w stanie zapewnić  operatorzy prywatni. 

czytaj: Konferencja KFS: Samorządy i operatorzy muszą ze sobą rozmawiać

Konferencja Krajowego Forum Szerokopasmowego

Konferencja Krajowego Forum Szerokopasmowego

Krajowe Forum Szerokopasmowe, które powstało z inicjatywy UKE, organizuje po raz kolejny konferencję, w ramach projektu SIPS (System Informacyjny o infrastrukturze szerokopasmowej i portal Polska Szerokopasmowa), mającą posłużyć wymianie informacji i doświadczeń w obszarze budowy sieci szerokopasmowych w Polsce.

czytaj: Konferencja Krajowego Forum Szerokopasmowego

przeczytaj_tresc_ponownie