Przejdź do treści

Konferencja KFS „Szerokie pasmo na inwestycyjnym froncie” rozpoczęła się

Data: 2013-10-23 10:33:00
Konferencja KFS Szerokie pasmo na inwestycyjnym froncie rozpoczęła się

Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej otworzyła konferencję Krajowego Forum Szerokopasmowego „Szerokie pasmo na inwestycyjnym froncie” , która rozpoczęła się w Warszawie.

 – Tytuł dzisiejszej konferencji jest nieprzypadkowy. Budowa regionalnych sieci szerokopasmowych jest w trakcie realizacji i trzeba dołożyć wszelkich starań by doprowadzić z sukcesem do zakończenia tych inwestycji. Z drugiej strony trwają konsultacje społeczne Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, który będzie wsparciem dla budowy sieci szerokopasmowych, głównie już dostępowych, w kolejnej perspektywie finansowej – powiedziała Magdalena Gaj.

Prezes UKE zwróciła uwagę że z roku na rok coraz więcej podmiotów udostępnia informacje o swych sieciach w ramach prowadzonej przez UKE inwentaryzacji.  - Niektóre z nich mogły się zresztą przekonać boleśnie, że nie podanie informacji o swej sieci, skutkowało tym, że na obszarze jej działań pojawiła się konkurencja, która zaczęła budować sieci ze wsparciem unijnym. Potem mieli pretensje do nas czy Władzy Wdrążającej Programy Europejskie,  a my nasz raport inwentaryzacyjny opieramy na informacjach zebranych od operatorów. W kolejnej perspektywie finansowej chcielibyśmy unikać takich sytuacji, dlatego też  UKE będzie przykładać duże znacznie do prowadzonych corocznie inwentaryzacji infrastruktury telekomunikacyjnej – powiedziała Magdalena Gaj.   

Małgorzata Olszewska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji podkreśliła natomiast, że warto się zastanowić i przyjrzeć jak działają zmiany w prawie, które zostały wprowadzone, by ułatwić inwestycje szerokopasmowe. - Liczę, że powstaną konstruktywne wnioski po dziesiejszych dyskusjach na konferencji – powiedziała Małgorzata Olszewska.

Źródło: Własne

Zdjęcie: Piotr Jaszczuk

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

UKE, mac, Magdalena Gaj, konferencja, KFS

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie