Warmińsko –mazurskie w przededniu podpisania umowy na budowę sieci z ORSS

Warmińsko –mazurskie w przededniu podpisania umowy na budowę sieci z ORSS

Na 19 kwietnia planujemy podpisanie umowy z wykonawcą sieci i zarazem operatorem infrastruktury sieci szkieletowo-dystrybucyjnej w woj. warmińsko-mazurskim – poinformował Maciej Bułkowski, dyrektor departamentu społeczeństwa w Urzędzie Marszałkowskim woj. warmińsko-mazurskiego. Przedsięwzięcie warte blisko 330 mln zł współfinansowane jest z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.


Postępowanie na Warmii i Mazurach wygrała spółka Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe (konsorcjum Hawe, TP Teltch i Alcatel-Lucent). – Trwało ono w sumie 319 dni. Było bardzo żmudne, ale projekt jest dobrze przemyślany – przekonywał Bułkowski.

Urząd Marszałkowski weźmie na siebie koszty podatków od nieruchomości i opłaty za zajęcie pasa drogowego, które szacowane są na około 7 mln zł rocznie.

Rozpoczęcie operowania przez ORSS planowane jest na 1 kwartał 2014 roku. Umowa podpisana będzie na 10 lat, co oznacza, że ORSS będzie nią zarządzał do grudnia 2025 roku. Zamknięcie inwestycji budowy sieci na Warmii i Mazurach ma nastąpić do 30 września 2015 roku. ORSS zobowiązany jest do przedstawienia oferty ramowej, w której będzie pełen katalog usług.

Źródło: Własne