Przejdź do treści

W Świętokrzyskiem liczą, że zaczną budować sieć wiosną

Data: 2012-10-22 10:08:00
W Świętokrzyskiem liczą, że zaczną budować sieć  wiosną

Postanowiliśmy, że wybierzemy czterech wykonawców do budowy 1.5 tys. km sieci światłowodwej w województwie, po jednym dla każdego z obszarów inwestycyjnych — ujawnił Gazecie Wyborczej w Kielcach Arkadiusz Bąk, zastępca dyrektora Biura Społeczeństwa Informacyjnego w urzędzie marszałkowskim.

Jak podkreśla, stanowić ma to "zabezpieczenie przed ewentualnymi problemami". — To działanie na wszelki wypadek. Poza tym będziemy mogli kontrolować tempo prac poszczególnych firm, porównywać je. To też ważne, biorąc pod uwagę wielkość przedsięwzięcia — dodaje.

W przetargu na budowę 1,5 tys. km sieci światłowodowych wpłynęło do urzędu marszałkowskiego dziewięć ofert. Dwie oferty dotyczą budowy sieci we wszystkich czterech obszarach, reszta — w wybranych.

Cała inwestycja warta jest ponad 200 mln zł. Termin jej zakończenia to październik 2015 roku. Prace ziemne miałyby się zacząć wiosną 2013 roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

SSPW, świętokrzykie

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Niestety raczej nie ma skąd wziąć gotowych projektów. IK jeszcze w toku, wybór wykonawcy(-ów) jakby nie spojrzeć też jeszcze trwa. Biorąc pod uwagę aktualizację studium przed ogłoszeniem przetargów nie widzę aby był czas na przygotowanie jakichkolwiek projektów. Ale wypada trzymać kciuki.

1, 0, Zgłoś naruszenie regulaminu,
,

Plany realne , pod warunkiem ze inwestor ma już gotowe projekty na jakieś odcinki (może mieć jęśli w ramach przebudowy dróg zostały wykonane). W przypadku rozpoczynania prac projektowych, konieczność wykonania map do celów projektowych, uzyskania decyzji lokalizacyjnej i pozwolenia na budowę to najwcześniej prace rozpoczną się jesienią 2013 r

1, 0, Zgłoś naruszenie regulaminu,
,

Chyba trochę za dużo optymizmu w świętokrzyskim. Uzgodnienia, mapy, projekty itd. itp. obawiam się że wiosna jest już teraz niezbyt nierealna. Pamiętajmy że trzeba jeszcze pozyskać istniejącą infrastrukturę o ile taka jest. I to wszystko przy założeniu, że firmy które nie będą brały udziału w budowie podejdą spokojnie do sprawy a nie oprotestują przetargu.

1, 0, Zgłoś naruszenie regulaminu,
,

przeczytaj_tresc_ponownie