Przejdź do treści

W Opolu Lubelskim wykluczeni cyfrowo będa mieli niebawem Internet

Data: 2012-11-28 08:43:00
W Opolu Lubelskim wykluczeni cyfrowo będa mieli niebawem Internet

W Opolu Lubelskim dobiega końca szkolenie uczestników projektu umożliwiającego bezpłatny dostęp do Internetu – informuje Dziennik Wschodni.

– Wchodzimy właśnie w końcowy etap realizacji projektu pod nazwą "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w gminie Opole Lubelskie". Inwestycja ta jest finansowana w zdecydowanej większości ze środków unijnych – mówi Marcelina Dziechciarz z Wydziału Integracji Europejskiej i Promocji UM w Opolu Lubelskim. Do końca miesiąca szkolenie zakończy 200 osób. 170 uczestników otrzyma bezpłatny dostęp do sieci. 30 może liczyć również na sprzęt komputerowy.

Blisko 200 gospodarstw, głównie z terenów wiejskich gminy, już w styczniu uzyska darmowy dostęp do Internetu. W marcu 2012 roku wykonawca przystąpił do budowy masztu w miejscowości Ożarów II. Zakupiono i uruchomiono bezprzewodowe stacje nadawcze. – Dostęp do Internetu to dostęp do informacji, kultury, rozrywki czy bankowości internetowej. Zdecydowaliśmy się na realizację tego projektu, ponieważ zdajemy sobie sprawę z trudności w dostępie do sieci internetowej na terenach wiejskich – tłumaczy Dariusz Wróbel, burmistrz Opola.

Calkowita wartość projektu to ponad 1,4 mln zł,  z czego dofinansowanie unijne to 85 proc.

Źródło: Dziennik Wschodni

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

8.3 POIG, lubelskie, wykluczenie cyfrowe, jst

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie