Przejdź do treści

W 8.4 POIG skwitowane będzie ostatecznie około 530 projektów

Data: 2016-05-06 02:00:00
W 8.4 POIG skwitowane będzie ostatecznie około 530 projektów

Centrum Projektów Polska Cyfrowa podało, że do tej pory ostatecznie sfinalizowane pod względem rzeczowym i finansowym zostały 524 umowy podpisane w ramach działania 8.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (budowa sieci otatniej mili). Na ostateczne skwitowanie czeka jeszcze 6 umów - poinformował serwis telko.in.

Oznacza to, że w porównaniu do danych z końca ubiegłego roku rozwiązanych zostało jeszcze kilka, kilkanaście umów.

Łącznie w ramach POIG 8.4 zostały zrealizowane projekty o łącznej wartości 765,5 mln zł, a do sieci podłączonych 175,2 tys. abonentów. Z tego 60 proc. klientów korzysta z sieci wybudowanej w projekcie przewidującym wyłącznie technologię stacjonarną, a po 20 proc. klientów korzysta z sieci radiowych oraz radiowo-stacjonarnych.

Koszt podłączenia jednego abonenta wynosi więc 4,4 tys. zł.

Serwis telko. in przypomina, że pierwotnie, w ramach kolejnych naborów, do dofinansowania rekomendowanych było ok. 700 projektów. Z około 650 beneficjentami podpisano umowy. Pierwotna alokacja środków publicznych na działanie 8.4 przekraczała 1 mld zł. Te wielkości ulegały zresztą zmianom w trakcie realizowania POIG 8.4.

I tak np. o około 50 tys. mniejsza jest ostatecznie liczba abonentów podłączonych do sieci. Nieznacznie natomiast zmniejszył się kilometraż wybudowanej sieci, której ostatecznie powstało 16,2 tys. km (47 tys. zł za km).

Źródło: teleko.in

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

sieci ostatniej mili, dotajce, dofiansowanie, sieci dostępowe, 8.4 POIG

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie