Przejdź do treści

Umowy z wykonawcami sieci regionalnej na Podlasiu podpisane

Data: 2013-03-22 09:36:00
Umowy z wykonawcami sieci regionalnej na Podlasiu podpisane

Marszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Dworzański i członek zarządu Województwa Jacek Piorunek podpisali umowy z wykonawcami infrastruktury pasywnej sieci szerokopasmowej – inwestycji realizowanej w ramach Projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podlaskie”. Uroczyste podpisanie umów miało miejsce w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku.

– Dzisiejszy dzień jest szczególnie ważny dla naszego regionu. Realizujemy bardzo ważne przedsięwziecie, jakim jest budowa sieci szerokopasmowej. To, że umowy z wykonanwcami podpisujemy dopiero teraz świadczy o tym, z jak poważnym i trudnym przedsięwzięciem mamy do czynienia. Jestem przekonany, że to początek nowej drogi w województwie podlaskim - powiedział rozpoczynając spotkanie marszałek Dworzański.

Realizacja podzielonej na osiem obszarów inwestycji - co zostało zaprezentowane przez członka Zarządu Jacka Piorunka w prezentacji - powierzona została pięciu wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego wykonawcom:

1.Aldesa Construcciones (Madryt) realizuje inwestycję w dwóch obszarach białostockim i sokólskim. Wartość inwestycji to ponad 53,3 mln zł.

2.Sprint (Gdańsk) - w obszarze grajewskim, wartość inwestycji - 19,2 mln zł.

3.Optronik Przedsiębiorstwo Innowacji Technicznych  (Lublin) - w obszarze hajnowskim, wartość inwestycji 21,3 mln zł.
          
4.Konsorcjum firm KT Corporation (Korea), Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych (Warszawa), Daewoo International Corporation (Korea), Biatel Telekomunikacja (Warszawa) - w trzech obszarach suwalskim, łomżyńskim i siemiatyckim, inwestycja o wartośći 66,1 mln zł.

5.Konsorcjum firm Wasko (Gliwice), Fonbud (Wrocław), D2S (Gliwice) - w obszarze wysokomazowieckim, inwestycja o wartości 18,2 mln zł. 

Łączna wartość wszystkich kontraktów planowanych do podpisania to 178 343 994,02 zł brutto. Zadanie główne, które zostanie powierzone wykonawcom do realizacji to zaprojektowanie i wybudowanie 1852 km sieci Internetu szerokopasmowego oraz instalacja 8 węzłów szkieletowych i 173 dystrybucyjnych.

Projekt Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej jest największym projektem telekomunikacyjnym finansowanym z funduszy strukturalnych w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. Celem projektu jest zapewnienie infrastruktury szkieletowo-dystrybucyjnej regionalnej sieci NGA oraz podstawowej infrastruktury szerokopasmowego dostępu do Internetu na terenie województwa podlaskiego. W rezultacie realizacji Projektu powstanie infrastruktura szerokopasmowego Internetu na obszarach, które dotychczas były uważane przez operatorów za nieopłacalne (tzw. białe plamy). Zakres inwestycji obejmuje budowę sieci szkieletowych i dystrybucyjnych, nie obejmuje natomiast budowy sieci dostępowych tzw. „ostatniej mili”. Całkowita wartość środków przeznaczonych na realizację projektu w województwie podlaskim wyniesie ponad 250 mln zł.  

Źródło: Wrota Podlasia

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

SSPW, sieci regionalne, jst, Podlasie, podlaskie

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie