Przejdź do treści

Sulejówek wybuduje 10 km światłowodów

Data: 2012-07-03 09:56:00
Sulejówek wybuduje 10 km światłowodów

Budowa 10 km sieci światłowodowej wraz z publicznymi punktami dostępu do portalu e-urząd to główne założenia projektu realizowanego przez miasto Sulejówek (pow. miński). Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt uzyskał unijne dofinansowanie na ponad 1,7 mln zł. Całkowita wartość przedsięwzięcia to przeszło 2 mln zł.

Obecnie, działające na terenie Sulejówka jednostki administracji publicznej rozproszone są na terenie całego miasta. Dzięki budowie 10-kilometrowej sieci światłowodowej urząd miasta oraz podległe mu jednostki (m.in. straż miejska, szkoły, MOPS) zostaną ze sobą skomunikowane w ramach elektronicznego obiegu dokumentów. Nie tylko usprawni to pracę urzędników, ale przede wszystkim ułatwi mieszkańcom załatwienie wielu spraw.

Wszystkie instytucje zostaną wyposażone w łącze o wysokiej przepustowości oraz telefony VOIP, umożliwiające bezpłatną komunikację telefoniczną między pracownikami. Z myślą o mieszkańcach zainstalowane zostaną urządzenia WiFi, dzięki którym będzie można korzystać z portalu e-urząd oraz stron internetowych jednostek podległych urzędowi miasta. Ponadto w wybranych punktach pojawią się infomaty z dostępem do sieci miejskiej.

Wybudowana sieć światłowodowa pozwoli także na stworzenie w mieście systemu monitoringu wizyjnego, który zwiększy poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Projekt realizowany będzie w ramach RPO Województwa Mazowieckiego 2007-2013, Działanie 2.1 Przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu.

Źródło: Mazowiecki Urząd Marszałkowski

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

e-usługi, inwestycje, światłowody, RPO, mazowieckie

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Nie lubię komentować takich wiadomości, bo coś się zmienia na lepsze. Ale jakby mnie 10km sieci światłowodowej i wifi kosztowało 2 mln PLN, to chyba bym przestał istnieć po pierwszej inwestycji [;
-- Przemysław Stanisław Knycz

0, 0, Zgłoś naruszenie regulaminu,
,

przeczytaj_tresc_ponownie