Przejdź do treści

Sieć na Warmii i Mazurach uruchamia pierwsze usługi

Data: 2015-09-01 03:29:00
Sieć na Warmii i Mazurach uruchamia pierwsze usługi

Zakończenie projektu budowy sieci regionalenej na Warmii i Mazurach planowane jest w połowie września tego roku, następnie rozpocznie się faza eksploatacji, czyli świadczenia usług. Obecnie jest to największy projekt prowadzony przez samorząd województwa - mówi w rozmowie z Gazetą Olsztyńską Sylwia Jaskulska, wicemarszałek woj. warmińsko-mazurskiego.

  - Do tej pory zostały wybudowane min. 2292 kilometry światłowodu, 226 węzłów sieci. W tej chwili trwa proces odbioru wybudowanej sieci oraz dokumentacji formalnoprawnej. Z dużym zadowoleniem zauważamy zainteresowanie operatorów lokalnych naszą siecią. A na odcinku Orneta-Pieniężno zostały już uruchomione pierwsze usługi z wykorzystaniem wybudowanej infrastruktury - mówi sylwia Jaskulska

Wedlug niej dostęp do takiej infrastruktury spowoduje, że Warmia i Mazury staną się jeszcze bardziej atrakcyjnym regionem gospodarczo-turystycznym. - Jednak przed nami jeszcze ogrom pracy do wykonania i dotarcia tam, gdzie są białe plamy, czyli miejsca bez dostępu do internetu - mówi wicemarszałek.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

inwestycje szerokopasmowe, sieci regionalne, warmińsko-mazurskie

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie