Przejdź do treści

Ruszyła konferencja Krajowego Forum Szerokopasmowego w Łodzi

Data: 2013-04-11 10:38:00
Ruszyła konferencja Krajowego Forum Szerokopasmowego w Łodzi

Rozpoczęła się konferencja Krajowego Forum  Szerokopasmowego w Łodzi, która jest połączona z łódzkimi targami Intertelecom. Odbywa się pod hasłem "Budowa Szerokopasmowej Polski".

- To, że KFS obywa się łącznie z targami Intetelecom powinno przynieść korzyści obu imprezom. Ich uczestnicy będą mogli nie tylko skupiać się na rozmowach handlowych, ale  podyskutować o trendach na rynku telekomunikacyjnym – powiedział Lidia Kozłowska wiceprezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, wiceprezes UKE.  – Taka formuła jest już obecna w świecie, co było widoczne np. podczas tegorocznych targów CeBIT, na których Polska była krajem partnerskim – dodała. Przypomniała, że jednym z trendów współczesnej gospodarki, które eksponowali organizatorzy targów w Hanowerze była idea shareconomy - dzielnie się zasobami, zamiast ich posiadania.

- Według analiz McKinsey Global Institute shareconomy pozwala zwiększyć wydajność pracy nawet o 12 proc. Aby w Polsce osiągać korzysć z tego tytułu trzeba zbudować podstawy, tj. rozwijać infrastruktruę szerokopasmową   – powiedziała Lidia Kozłowska.

Podkreśliła, że UKE i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji  aktywnie wspierają budowę sieci  np. inicjując zmiany legislacyjne. - UKE i MAC pracują też nad wprowadzeniem dla operatorów budujących sieci szerokopasmowe  specjalnych produktów kredytowych i doręczeniowych- poinformowała wiceprezes UKE.

Transmisja online konferencji KFS 

Źródło: Własne

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

KFS, Intertelcom, konferencje

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie