Przejdź do treści

Przetarg na wykonawców sieci regionalnej na Podlasiu wydłużony

Data: 2012-10-08 10:09:00
Przetarg na wykonawców sieci regionalnej na Podlasiu wydłużony

Do 24 października władze województwa przedłużyły termin na składanie ofert w przetargu na projekt i budowę sieci szerokopasmowego internetu w Podlaskiem – poinformował PAP rzecznik marszałka województwa podlaskiego Jan Kwasowski.

Przetargowe oferty miały być złożone do 26 września, jednak termin został wydłużony ze względu na konieczność zmiany treści w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w tym przetargu – wyjaśnił rzecznik.

Sieć szerokopasmowego internetu ma powstać w ramach projektu realizowanego z dofinansowaniem z UE z programu Rozwój Polski Wschodniej. Wartość projektu to około 252,3 mln zł.

Samorząd województwa podlaskiego przetarg na projekt i budowę sieci szerokopasmowego internetu ogłosił pod koniec sierpnia.

Odpowiedzialni za projekt urzędnicy z urzędu marszałkowskiego w Białymstoku chcieliby rozstrzygnąć przetarg do końca 2012 r. Czas jest ważny, bo żeby unijna dotacja nie przepadła, inwestycja musi być zrealizowana i rozliczona do 2015 r.

Na projekt związany z budową sieci szerokopasmowego internetu Podlaskie ma z programu 252,3 mln zł. 197,6 mln zł z tej kwoty to dotacja z UE, 5 proc. - 10,4 mln zł to wkład własny samorządu województwa podlaskiego, pozostałe środki to dotacja z budżetu państwa.

W Podlaskiem projekt ma sprawić, że 90 proc. mieszkańców województwa i wszystkie instytucje publiczne w regionie będą miały dostęp do szerokopasmowego internetu.

W regionie ma powstać blisko 2 tys. km sieci światłowodowej (1,88 tys. km) oraz 178 tzw. punktów dystrybucyjnych w każdej podlaskiej gminie. Ma powstać 8 tzw. węzłów szkieletowych w: Białymstoku, Grajewie, Hajnówce, Łomży, Siemiatyczach, Sokółce, Suwałkach i Wysokiem Mazowieckiem, od których odchodzić będzie 180 węzłów – centrów dystrybucyjnych. Internet ma dotrzeć głównie tam, gdzie nie ma go do tej pory, ze względu na małą opłacalność doprowadzenia infrastruktury przez operatorów.

Źródło: PAP

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

sieci regionalne, przetarg, SSPW, Podlasie, podlaskie

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie