Przejdź do treści

Pomorskie ma dodatkowe środki na sieć szkieletowo– dystrybucyjną?

Data: 2012-04-26 12:57:00
Pomorskie ma dodatkowe środki na sieć szkieletowo dystrybucyjną?

Zarząd województwtwa pomorskiego dyskutuje czy  przeznaczyć dodatkowe środki na budowę sieci szkieletowo – dystrybucyjnej  w województwie – poinformował na konferencji KFS Marcin Stefański, dyrektor departamentu społeczeństwa informacyjnego i informatyki w Urzędzie marszałkowskim woj. pomorskiego (na zdjęciu). Środki będą pochodzić z Krajowej Rzezerwy Wykonawczej.

 

W zeszłym roku ma budowę sieci szerokopasmowej samorząd województwa pomorskiego przeznaczył ponad 37 mln zł. Środki te przyznano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 (RPO WP).  W konkursie na rozdział tych środków wybrano dwa projekty Telekomunikacji Polskiej oraz Scorpion-Computer Marcina Cygerta, które rozbudują na terenie województwa pomorskiego światłowodową sieć szerokopasmową w warstwie szkieletowej i dystrybucyjnej.

 

- Teraz prowadzimy rozmowy, by dofinansować jeszcze jeden projekt firmy Telmax, który zdobył trzecie miejsce w zeszłorocznym konkursie – powiedział Marcin Stefański.

Projekt Telmaxu opiewał na około 27 mln zł i firma wnioskowała o dofinansowanie w kwocie około 12 mln zł. Sieć budowana przez Telmax miała objąć około 54 miejscowości.  - Teraz na pewno to ulegnie modyfikacji. Na razie nie jest jeszcze przesądzone, jaka będzie wartość projektu, jaka wysokość dofinansowania i ile miejscowości on obejmie - mówi Marcin Stefański. Ostateczną decyzję czy środki z Krajowej Rzezerwy Wykonawczej przeznaczyć na ten projekt, podejmie zarząd województwa.

 

Źródło: Własne

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

pomorskie, KFS

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie