Przejdź do treści

Podlaskie finiszuje z siecią regionalną

Data: 2015-09-21 09:26:00
Podlaskie finiszuje z siecią regionalną

W województwie podlaskim został zakończony etap dotyczący projektowania i budowy sieci światłowodowej pasywnej. Obecnie prowadzone są tam prace związane z odbiorami końcowymi zbudowanej sieci.

Zgodnie z zapisami kontraktowymi prace projektowe i budowlane  miały zostać wykonane w Podlaskiem do końca sierpnia 2015 r. i w tym terminie zostały dokonane odbiory wybudowanych światłowodów.W okresie od marca 2013r . do końca sierpnia 2015 r. została zaprojektowana i wybudowana na ternie woj. podlaskiego sieć światłowodów dla 191 relacji o łącznej długości trasowej 1873,3 km.

Powstała w województwie sieć w warstwach szkieletowej z ośmioma węzłami szkieletowymi w: Białymstoku, Grajewie, Hajnówce, Łomży, Siemiatyczach, Sokółce, Suwałkach i Wysokiem Mazowieckiem oraz dystrybucyjnej ze 173 węzłami na terenie województwa.

Dodatkowo wybudowano dwa łączniki światłowodowe do powstających sieci ościennych województw tj. do sieci lubelskiej  i warmińsko – mazurskiej.

We wrześniu 2015 r. są prowadzone prace związane z odbiorami końcowymi zbudowanej sieci. Zgodnie z założeniami mają one zakończyć się do końca tego miesiąca.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

sieci regionalne, podlaskie, SSPW, Podlasie, Polska Wschodnia, sieci szerokopasmowe

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie