Przejdź do treści

ORSS przed 15 proc. kamieniem milowym na Warmii i Mazurach

Data: 2014-06-09 10:00:00
ORSS przed 15 proc. kamieniem milowym na Warmii i Mazurach

10 czerwca spółka Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe ma wykazać, że w województwie warmińsko-mazurskim wykonało 15 proc. projektu budowy sieci regionalnej.

- W ramach przedstawiania wykonania tego kamienia milowego wykonawca ma oddać pewną pulę odcinków, gdzie jest już położony światłowód. Część z nich to odcinki trudne i w związku z tym może być mały poślizg, choć oczywiście wolelibyśmy, by wszystko było zgodnie z harmonogramem – mówił Jakub Wilk, zastępca dyrektora departamentu społeczeństwa informacyjnego w województwie warmińsko-mazurskim podczas warmińsko-mazurskiego konwentu informatyków.  

Mówił o tym też Krzysztof Witoń, prezes Hawe w wywiadzie dla naszego portalu, gdzie przedstawiał co według niego oznacza 15 proc. zaawansowanie realizacji w warmińsko-mazurskim.

- Mamy przygotowaną dokumentację, zaczęliśmy układanie kanalizacji, a na niektórych odcinkach mamy zainstalowaną część kabli. Zidentyfikowaliśmy miejsca, w których zostaną zlokalizowane centra zarządzania siecią – podstawowe i zapasowe. Ponadto wykonaliśmy już prace, które z przyczyn formalnych na razie nie mogą być jeszcze zgłoszone do ostatecznego odbioru przez inżyniera kontraktu. W tym projekcie budowa sieci, rozumiana jako układanie kanalizacji i kabli nie jest najtrudniejsza. To bardzo sprawnie robią maszyny. Najtrudniejsze jest sporządzenie całej dokumentacji, uzyskanie wszystkich wymaganych zgód, przygotowanie umów i ich rozliczenie – mówił Witoń

Źródło: własne

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

warmińsko-mazurskie, sieci regionalne, ORSS

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie