Przejdź do treści

Orange będzie budować sieć FTTH w Ciechanowie

Data: 2016-11-08 01:28:00
Orange będzie budować sieć FTTH w Ciechanowie

Orange Polska planuje zbudować w Ciechanowie sieć szybkiego światłowodowego internetu. Przed przystąpieniem do inwestycji, operator musi ustalić jej obszar na podstawie deklaracji mieszkańców. 

Ciechanów jest kolejnym miastem, w którym Orange Polska planuje zbudować sieć szybkiego światłowodowego internetu w technologii FTTH. W kwestii współpracy związanej z realizacją inwestycji Orange Polska podpisało z władzami miasta porozumienie.

Mieszkańcy Ciechnaowa, którzy chcą znaleźć się w zasięgu światłowodowego internetu, proszeni są o wypełnienie deklaracji, które są dostępne w siedzibie UM, miejskich spółkach i jednostkach, jak również załączone zostały do ostatniego numeru Gazety Samorządu Miasta Ciechanów. Deklarację można pobrać ze strony internetowej UM.

Operator informuje, że za podłączenie do sieci nie są pobierane żadne opłaty. Od zainteresowania ze strony mieszkańców uzależniona będzie wielkość inwestycji. 

W Ciechanowie w zasięgu światłowodowego internetu, umożliwiającego dostęp do internetu do 300 Mb/s, telewizji jakości HD i telefonii, może się znaleźć ponad 8 tys. gospodarstw domowych,  z czego zdecydowana większość blisko 7,6 tys. do końca przyszłego roku. To element szeroko zakrojonego planu inwestycyjnego, w ramach którego operator przeznaczy do 2018 roku nawet 2,2 mld zł na budowę światłowodów w całym kraju, docierając do ponad ¼ gospodarstw domowych.

Porozumienie pomiędzy Orange Polska a władzami Ciechanowa ma na celu stworzenie przyjaznych warunków dla inwestycji w mieście. To kolejny tego rodzaju przykład współpracy pomiędzy Orange a samorządem w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego i zwiększania dostępności światłowodowej infrastruktury dostępowej.

Orange Polska zakłada, że w ciągu 3 lat światłowód będzie dostępny dla ponad połowy gospodarstw domowych w Ciechanowie. Firma planuje przeznaczyć na ten cel ponad  6  mln zł.

Inwestycja w Ciechanowie jest elementem realizowanego przez Orange Polska programu inwestycji światłowodowych, który firma zalicza do najbardziej ambitnych w swojej historii. Orange buduje obecnie sieć światłowodową w 26 miastach a wkrótce rozpocznie prace w 33 kolejnych.  Teraz dostęp do ultraszybkiego internetu światłowodowego ma ponad 1 milion gospodarstw domowych, w 2018 r. będzie ich 3,5 miliona. To jedna czwarta wszystkich gospodarstw domowych w Polsce. 

Orange przywołuje, jako przykład efektów dobrej współpracy i korzyści dla mieszkańców, gminę Sulęcin, gdzie w lutym podpisano podobne porozumienie. W wyniku wspólnych działań prawie 70 proc. gospodarstw domowych zadeklarowało chęć skorzystania z usług, co pozwoliło na objęcie inwestycją wszystkich miejscowości sołeckich.

Źródło: UM Ciechanów

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Ciechanów, Orange, jst, inwestcyje, FTTH, światłowody

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie