Przejdź do treści

Modyfikacja koncepcji Wi-Fi w czętochowskich tramwajach

Data: 2015-08-18 03:24:00
Modyfikacja koncepcji Wi-Fi w czętochowskich tramwajach

Wi-Fi w siedmiu częstochowskich trmawajach miało być zainstalowane w ramach budżetu obywatelskiego. Projekt ten był jednym z ośmiu wybranych przez mieszkańców z puli ogólnomiejskiej - zajął szóste miejsce. Założenie wi-fi miało kosztować 30 tys. zł i tyle na ten cel wyasygnowało miasto. Jednak koszty okazały się znacznie większe - informuje Gazeta Wyborcza w Częstochowie.

- Żeby nie stracić gwarancji na tramwaje, musieliśmy porozumieć się z ich producentem - mówi gazecie wiceprezes MPK Robert Madej.  Jednak Pesa Bydgoszcz postawiła MPK warunki, których realizacja znacznie podniosła koszty.

Wyniosłyby one od 150 do 300 tys. zł, choć MPK sugerowało, by wi-fi było rekompensatą za wielomiesięczny przestój pięciu tramwajów, w których wykryto wady fabryczne.

W tej sytuacji MPK zdecydowało się na instalację wi-fi w starych dwuwagonowych składach Konstalu - konkretnie siedmiu z nich. Zostaną one odpowiednio oznakowane. - Czas korzystania z internetu będzie ograniczony. Po 40 min użytkownik zostanie wyłączony - zapowiada MPK.

Źródło: Gazeta Wyborcza

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

a jakby motorniczy chciał mieć radio FM to też by tramwaj stracił gwarancję? a przecież to dokładnie taka sama ingerencja

0, 0, Zgłoś naruszenie regulaminu,
,

przeczytaj_tresc_ponownie