Przejdź do treści

Konferencja KFS została oficjalnie otwarta

Data: 2012-04-26 10:38:00
Konferencja KFS została oficjalnie otwarta

Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej otworzyła konferencję Krajowego Forum Szerokopasmowego. Odbywa się ona pod tytułem „Następny krok”.

Prezes UKE przypomniała, że już od dwóch lat obowiązuje megaustawa. – Teraz przyszedł czas przyjrzenia się temu co się sprawdza, a co nie. Resort administracji i cyfryzacji i UKE przygotują raport z funkcjonowania megaustwy. To pozwoli ustalić co należy zmienić, żeby inwestycje przyspieszyły – powiedziała Magdalena Gaj.

 

Przypomniała, że dzięki wsparciu unijnemu w Polsce do 2015 roku miało być wybudowane 27 tys. km linii światłowodowych, co będzie stanowić 21 proc. całej infrastruktury światłowodowej w kraju. - Do realizacji tego zadania zostało nam około tysiąc dni, co oznacza, że powinniśmy budować 27 km światłowodów dziennie.   Należy ten czas dobrze wykorzystać – powiedziała Magdalena Gaj .

 

Zauważyła, że do tej pory sporą bolączką wszystkich realizowanych w Polsce internetowych programów był brak koordynacji między nimi. Według niej dziś konieczne wydaje się zrobienie następnego kroku i zadbanie o koordynację tych programów, tj. powiązanie działań  budowy regionalnych sieci szkieletowo-dystrybucyjnych z projektami ostatniej mili (8.4 POIG) a tych z programami 8.3 POIG, tak by samorządy aplikujące o środki unijne na walkę z wykluczeniem cyfrowym mogły korzystać z infrastruktury powstałej w projektach 8.4 POIG.

 

 – Chciałabym, abyśmy mogli z UKE współpracować przy tych wszystkich sprawach, które wymieniła Magdalena Gaj – powiedziała Małgorzata Olszewska, wiceminister administracji i cyfryzacji.  

 

Źródło: Własne

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

KFS, konferecja

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

c.d. zgodę warunkowo - tzn. jak się podłącza do infrastruktury z 8.4 to ok, w przeciwnym razie "nie bo nie".

0, 0, Zgłoś naruszenie regulaminu,
,

To spowoduje pojawienie się zupełnie niepotrzebnie kolejnych barier biurokratycznych. A jak znam życie to się okaże ci budujący w ramach 8.3 będą dostawać

0, 0, Zgłoś naruszenie regulaminu,
,

Nigdy nic się nie uda jeżeli operatorzy będą się łączyć w grupy, aby torpedować projekty UE prowadzone przez JST. Pogratulować pomysłu!

3, 3, Zgłoś naruszenie regulaminu,
,

Skoordynować to należało wszystko gdy pojawiły się pieniądze z unii. Teraz już jest po wszystkim bo budowa 27km linii dziennie przez najbliższe 1000 dni - FIKCJA. Mamy jeszcze zimy w Polsce i zamówienia publiczne.

0, 0, Zgłoś naruszenie regulaminu,
,

przeczytaj_tresc_ponownie