Przejdź do treści

Komputery i internet w gminie Zembrzyce z 8.3 POIG

Data: 2013-02-15 08:46:00
Komputery i internet w gminie Zembrzyce z 8.3 POIG

40 komputerów wraz z oprogramowaniem trafiło do osób fizycznych z terenu Gminy Zembrzyce w województwie małopolskim. Ponadto beneficjenci otrzymali darmowy dostęp do Internetu. 

Darmowy dostęp do Internetu i zestawy komputerowe z oprogramowaniem otrzymały także szkoły gminy Zembrzyce (16 zestawów) oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa (4 zestawy). Działania te zostały zrealizowane w ramach programu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie gminy Zembrzyce”.

Za unijne pieniądze gmina wybudowała też sieć bezprzewodową, i dodatkowo ma zorganizować szkolenia z  obsługi komputerów. Jednak udział w projekcie był ograniczony. Ostatecznie do mieszkańców trafiło 60 komputerów. Ze względu na duże zainteresowanie, gmina przystąpiła do II etapu projektu, aby sieć bezprzewodowa objęła także część Śleszowic - Rówieniec i Tarnawską Górę. Ma to zapewnić dostęp do Internetu kolejnym 120 rodzinom zagrożonym wykluczeniem cyfrowym. Celem tych działań jest stworzenie infrastruktury zapewniającej dostęp do Internetu na terenie całej gminy.

Projekt realizowała firma Stimo Systemy Informatyczne.

Przystępując do realizacji projektu w 2011 roku planowany koszt projektu wynosił  1 339 520  zł, z czego gmina miała dofinansować kwotę 200 928 zł. Dziś okazuje się, że była to bardzo dobra decyzja. W bieżącym roku zostały bowiem podpisane umowy, dzięki którym Gmina Zembrzyce nie będzie ponosić wkładu własnego w związku z realizacją projektu. 100 proc. wartości projektu będzie sfinansowana w ramach Działania 8.3 Programu Operacyjnego Inicjatyw Gospodarczych, w tym ze środków Unii Europejskiej.

Źródło: Urząd Gminy Zembrzyce

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Małopolska, 8.3 POIG

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie